Michalovciam sa sen o finále priblížil. Proti Benfice kontrolovali celý zápas

Lavička MŠK Iuventa Michalovce v prvom zápase semifinále Európskeho pohára EHF v hádzanej žien MŠK Iuventa Michalovce – Benfica Lisabon.
Fotogaléria (8)
Lavička MŠK Iuventa Michalovce v prvom zápase semifinále Európskeho pohára EHF v hádzanej žien MŠK Iuventa Michalovce – Benfica Lisabon. (Autor: TASR)
TASR|21. apr 2024 o 18:50

Do odvety si hráčky odnesú dvojgólový náskok.

1. Semifinále Európskeho pohára EHF

MŠK Iuventa Michalovce - Benfica Lisabon 30:28 (14:11)

Zostava a góly Michaloviec: Almeidová, Yablonská-Bobalová - Habánková a Kompaniecová po 7, Popovcová a Klučková po 5, Wollingerová 4, Bačenková a Krivokapičová 1, Radovičová, Dvorščáková, Pejovičová, Dorszová, Soskydová, Kohuchová, Biegerová

Najviac gólov Lisabonu: Borščenková 7, Rodriguesová, Silvová a Sequeirová po 4

Rozhodovali: Rauchs, Linster (obaja Lux.), TH: 4/2 - 4/4

Vylúčené: 4:3, ŽK: 2:1.

MICHALOVCE. Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom semifinálovom zápase Európskeho pohára EHF nad Benficou Lisabon 30:28.

Odveta je na programe o týždeň v nedeľu 28. apríla o 16.00 h v portugalskej metropole.

Fotogaléria zo zápasu Michalovce - Benfica, 1. zápas semifinále Európskeho pohára (hádzaná)

Úspešnejší z tejto dvojice sa vo finále tretej najvýznamnejšej kontinentálnej pohárovej súťaže stretne s víťazom dvojzápasu medzi španielskymi tímami Gran Canaria a Elche Mustang.

V prvom stretnutí zvíťazili hráčky Elche 26:24.

Michalovčankám vyšiel úvod zápasu, keď sa dostali do vedenia 3:1. Napokon počas celého zápasu nemuseli ani raz doťahovať súperove manko.

VIDEO: Tréner Peter Kostka hodnotí zápas

V prvom dejstve viackrát viedli o dva góly, ale Benfica vyrovnala na 7:7 a aj na 9:9 a tréner Peter Kostka zareagoval oddychovým časom.

Po ňom domáce hráčky prvýkrát v zápase odskočili na rozdiel troch gólov (12:9) a napokon si trojgólový rozdiel preniesli do druhého polčasu.

Aj v ňom si udržiavali gólový odstup od súperiek, ktoré neustále doťahovali. Michalovčanky viackrát viedli aj o štyri góly, no hráčky Lisabonu v závere stiahli na konečný dvojgólový rozdiel.

Nachádzate sa tu:
Domov»Halové športy»Hádzaná»Michalovciam sa sen o finále priblížil. Proti Benfice kontrolovali celý zápas