Považská Bystrica v Európskom pohári skončila, na Rusov nestačila ani v odvete

Na snímke zľava Josef Hozman (Považská Bystrica), Anton Volkov (Krasnodar) a Tomáš Vallo (Považská Bystrica) v odvete 3. kola. (Autor: TASR)
TASR|5. dec 2021 o 18:16

Oba zápasy sa hrali v Považskej Bystrici.

POVAŽSKÁ BYSTRICA. Účinkovanie hádzanárov Považskej Bystrice v Európskom pohári sa skončilo v 3. kole.

V nedeľnom odvetnom stretnutí na domácej palubovke podľahli ruskému tímu SKIF Krasnodar 27:28.

Oba zápasy sa po dohode tímov hrali v Považskej Bystrici. Po prehre 22:25 v prvom zápase nabrali domáci v dvojzápase výsledné manko štyroch gólov.

Považská Bystrica - Krasnodar 27:28 (14:15)

prvý zápas 22:25, do osemfinále EP postupuje Krasnodar

Najviac gólov: Žilinčík 7, Briatka 5/1, Jurák 3, Vallo 3/1 - Čan Suan 6/5, Zimin a Arčibasov po 4

Rozhodovali: Di Domenico, Fornasier (obaja Tal.), vylúčení: 4:2, 7 m hody: 4/2 - 6/5

Považania vstúpili do odvety výborne, viedli 5:0 a držali postupové skóre. V polovici prvého polčasu viedli najvyšším rozdielom 11:5.

Lenže potom sa ruský tím rozohral a prevzal opraty do vlastných rúk. Tesne pred koncom prvého polčasu sa dostal do vedenia a postup si už nenechal vziať.

Václav Straka, tréner Považskej Bystrice: "Sobotňajší zápas nám nevyšiel vôbec, rozdiel troch gólov bol ešte prijateľný. Urobili sme veľa nevynútených technických chýb.

Dnes nám spočiatku fungovala obrana, hráči splnili, čo sme si povedali. Hráči do toho išli na krv, s agresivitou sme však nevydržali.

Bol to potom boj o každú loptu a ukázalo sa, že niektorí hráči aj vinou zranenia nemajú až takú dobrú kondíciu. Pod vplyvom aj časového stresu sme potom urobili veľa chýb."

Súvisiace články