Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Griga: Mucha sa musí rozhodnúť pre návrat sám

Ján Mucha (Autor: TASR)
SITA|Publikované 18. mar 2013 o 18:58

Mucha aktuálne odchytal tri zápasy po sebe v drese Evertonu.

ŽILINA. Dvojica trénerov futbalovej reprezentácie Stanislav Griga, Michal Hipp sa na zraze A-mužstva nevyhla ani otázke, či sa Ján Mucha ml. vráti do národného výberu. 30-ročný gólman klubu FC Everton sa minulý rok rozhodol vzdať sa pôsobenia v reprezentácii a svoj návrat podmienil zvýšenou hernou praxou na klubovej úrovni.

Rodák z Belej nad Cirochou aktuálne odchytal tri zápasy po sebe v drese Evertonu a najmä jeho výkon zo sobotňajšieho ligového zápasu s Manchestrom City (2:0) mal pozitívny ohlas.

"My nemeníme náš postoj - hovoríme, že Mucha je najlepší brankár v republike, ale rozhodol sa, že na nejaký čas končí s reprezentáciou. My ho teraz nebudeme po troch odchytaných zápasoch prosiť, aby sa vrátil do národného tímu. Proti Manchestru City chytal výborne, ale predtým dostal v pohári tri góly za štyri minúty, aj to je brankársky život, aj také dni bývajú. Nechajme to na chvíľku tak, bude ďalší reprezentačný duel v júni, uvidíme," povedal o brankárovi Griga.

"Navyše, Jano aj v súkromí čelí nejakej rodinnej udalosti. Ja by som bol šťastný, ak by nám Mucha pomohol na jeseň v ťažkých stretnutiach, ale netlačme na to zbytočne. Sme s ním pravidelne v kontakte a budeme naďalej navzájom komunikovať. Ten tlak od nás naňho nebude. Chlap sa musí rozhodnúť sám. Tak, ako sa rozhodol skončiť, tak musí sám vyhodnotiť, že sa chce vrátiť," dodal tréner.

Účastník MS 2010 v Juhoafrickej republike Mucha pri zdravotnej indispozícii gólmanskej jednotky Evertonu Tima Howarda debutoval medzi anglickou elitou 2. marca a Everton pred vlastnými fanúšikmi zdolal Reading 3:1.

Horšie dopadlo vystúpenie v semifinále národného pohára - FA Cupu 9. marca doma proti Wiganu: "Toffees" prehrali 0:3, keď medzi 30. a 33. min inkasovali trikrát v rozpätí 203 sekúnd.

"Sme radi, že sa mu darí. Ja osobne s ním komunikujem po každom stretnutí, takisto s ním pravidelne telefonuje aj reprezentačný tréner brankárov a pokúsime sa vyvinúť iniciatívu, aby sa vrátil. Nomináciu sme však robili ešte predtým, ako začal chytávať v klube," uviedol Hipp na margo bývalého brankára Humenného, Interu Bratislava, Žiliny a Legie Varšava.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články