Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Graňák už nechcel pokračovať v sérii v Moskve

Dominik Graňák strelil v nedeľu Slovanu tretí gól, teší sa s ním spoluhráč Dinama Moskva Denis Kokarev (vpravo) . (Autor: TASR)
Vojtech Jurkovič|25. feb 2013 o 14:47

V nedeľňajšom treťom zápasy série Slovan – Dinamo (2:4) utrpeli domáci ťažkú traumu. Víťazný gól dal Slovák Dominik Graňák, pečatiaci štvrtý Čech Jakub Petružálek.

BRATISLAVA. Opora obrany Dinama Moskva Dominik Graňák pred začiatkom série so Slovanom prognózoval jej dlhší priebeh.

Po nedeľňajšom treťom víťazstve v rade povedal: „Do Bratislavy sme cestovali s cieľom, že sa pokúsime vyhrať hneď prvý zápas, čo sa nám aj podarilo. Je to skvelé, že už vyhrávame 3:0 na zápasy, ale priznám sa, že takýto priebeh som pred štartom tejto série neočakával. Teraz by som však bol rád, keby už v Moskve nebolo treba pokračovať,“ povedal v nedeľu 29–ročný slovenský reprezentant.

Za šestnásť minút štyri góly

V 36. minúte strelil Graňák gól, ktorý sa ukázal ako víťazný. „Dostal som skvelú prihrávku do Jakuba Petružálka a som rád, že mi to tam padlo. Musel som sa trochu natiahnuť, ale puk sa mi podarilo usmerniť presne.“

Slovan na začiatku druhej tretiny viedol o dva góly, hľadisko očakávalo, že prídu ďalšie v sieti Jeremenka. Namiesto nich sa dočkalo šoku v podobe štyroch gólov za 16 minút z hokejok hostí.

Graňák po zápase hodnotil, že sa ukázala skúsenosť jeho tímu.

„Vedeli sme, že v domácom prostredí sa bude Slovan chcieť vrátiť späť do série. Urobili sme chyby, ktoré Slovan dokázal potrestať, ale nespanikárili sme a pokračovali vo svojej hre. “

V ostrých kontaktoch so slovanistami

V zápase sa Graňák ocitol párkrát aj v ostrých kontaktoch so slovanistami.

„Pocítil som dve tvrdšie sekery od Miklíka a potom som sa dostal do kontaktu so Štajnochom. Ale všetko bolo v rámci štandardu ako sa hrá v play-off.“

Po skončení základnej časti nebol Graňál nadšený tým, že v prvom kole narazí jeho Dinamo práve na Slovan.

„Nemám nič proti Slovanu, naopak, žičil som mu že postúpil do play off. Samozrejme, hrať v skvelej bratislavskej atmosfére je vždy zážitok. Išlo mi skôr o mimohokejové záležitosti. Som jediný Slovák v Diname, a keďže v Bratislave je obrovský záujem o hokej, čelil som mnohým žiadostiam o lístky. A vedel som, že ma neminie zvýšená pozornosť médií,“ dodal Graňák.

Súvisiace články