Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Grajciar bude drieť, aby sa dostal do reprezentácie

Peter Grajciar. (Autor: Michal Šula, MF Dnes)
Pavol Spál|27. sep 2011 o 22:55

Je to ich problém. Ja som nadávky ani nepočul, reagoval Slovák Peter Grajciar, už hráč Sparty Praha, na urážky fanúšikov Slavie.

BRATISLAVA. Po góle už tradične poslal bozk manželke. Peter Grajciar prežíval svoj zásah emotívne, neskrýval veľké nadšenie, ale súpera nijako extra nepoburoval.

Jeho gól však pokoril Slaviu, klub, v ktorom bol kedysi hrdina – a to jeho bývalí priaznivci ťažko znášali. Sparta zdolala doma úhlavného rivala 3:0. „Grajciar, ty si hovado,“ kričali fanúšikovia zo slavistického sektora. „Fanúšikov Slavie som nechcel provokovať, to by nemalo význam,“ krotil vášne dvadsaťosemročný Grajciar.

Nadávky Slavistov nerieši

Na otázku, či ho nemrzeli nadávky súpera, reagoval: „Je to ich problém, vyjadrovať sa k tomu nebudem. Vôbec som nepočul, že by mi niekto nadával. Počul som iba radosť spoluhráčov a fanúšikov Sparty,“ dodal Grajciar.

Krídelník opustil Slaviu vlani v lete, keď mal klub obrovské dlhy. Do Konyasporu prestúpil zhruba za pol milióna eur. Klub však z elitnej tureckej súťaže vypadol a Grajciar sa upísal Sparte. „Som milo prekvapený, ako nám to ide. Už sa aj trošku vrývam do pamäti sparťanských fanúšikov.“

Sparta suverénne vládne lige, vyhrala všetkých osem zápasov so skóre 20:4. Grajciar dal v siedmich zápasoch tri góly a je druhým najlepším strelcom tímu.

„Za formou je pohoda v klube. Naše výkony sú vyvážené, tím je dobre poskladaný. Ale samozrejme je za tým aj tvrdá práca,“ dodal rodák zo Zvolena, ktorý vyskúšal slovenskú najvyššiu súťaž v Nitre.

Vysedávania na lavičke sa nebál

V poslednom čase sa Slovákom v Sparte veľmi nedarilo a s výnimkou Juraja Kucku zväčša vysedávali iba na lavičke. Grajciar sa však nebál.

„Nie. Neriešil som to, strach som nemal. Nevenoval som myšlienky tomu, že by to nevyšlo. Všetci chcú od Sparty iba víťazstvá a titul. Som však zvyknutý pracovať pod tlakom, žiaden problém.“

Grajciar figuruje v širšom kádri národného tímu, no do užšej nominácie na zápas s Ruskom sa nedostal.
„Tréner má svojich hráčov – svoje kone, ktorým verí. Iste, rád by som reprezentoval. Záleží však na trénerovi, koho si vyberie. Neovplyvní to zmysel mojej práce. Budem naďalej makať, aby som sa tam možno niekedy ešte objavil.“

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články