1.Fabio Jakobsen(Hol./Quick-Step)3:42:53 h.
3.Rüdiger Selig(Nem./Bora-Hansgrohe)+0
4.Reinardt Van Rensburg(JAR/Dimension Data)+0
5.Maximilian Walscheid(Nem./Sunweb)+0
102.Erik Baška(SR/Bora-Hansgrohe)+58 s

KUEJ-LIN. Taliansky cyklista Gianni Moscon sa stal celkovým víťazom pretekov Gree-Tour Kuang-si v Číne.

Jazdec tímu Sky si v záverečnej 169 km dlhej etape so štartom aj cieľom v Kuej-line udržal deväťsekundový náskok pred Rakúšanom Felixom Grossschartnerom (Bora-Hansgrohe) a slávil jeden zo svojich najväčších úspechov v profesionálnej kariére.

Celkové tretie miesto obsadil Rus Sergej Černeckij z Astany (+14).

Nedeľňajšia etapa sa skončila víťazstvom Holanďana Fabia Jakobsena, jazdec tímu Quick-Step v záverečnom hromadnom špurte zdolal Nemca Pascala Ackermanna a dosiahol siedme profesionálne víťazstvo, druhé na tomto podujatí.

Na pódiu ich doplnil ďalší nemecký pretekár Rüdiger Selig. Moscon finišoval v hlavnom balíku na 20. priečke.

Slovák Erik Baška z tímu Bora-Hansgrohe skončil v 6. etape na 102. mieste so stratou 58 sekúnd na víťaza, v celkovom poradí obsadil 113. priečku (+23:01).

V klasifikácii mladých jazdcov skončil na 43. pozícii.

Konečné poradie po 6. etape:

1.Gianni Moscon(Tal./Sky)20:39:56 h.
2.Felix Grossschartner(Rak./Bora-Hansgrohe)+9 s
3.Sergej Černeckij(Rus./Astana)+14
4.Remi Cavagna(Fr./Quick-Step)+17
5.Carlos Verona(Šp./Mitchelton-Scott)+21
113.Erik Baška(SR/Bora-Hansgrohe)+23:01 min.
Domov»Cyklistika»Moscon sa stal celkovým víťazom na Gree-Tour Kuang-si, Baška sa umiestnil v druhej stovke