Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Gallant opúšťa lavičku Vegas Golden Knights, klub má už náhradu

Gerard Gallant. (Autor: David Becker - TASR/AP)
SITA|15. jan 2020 o 18:18

Novým trénerom Vegas sa stal DeBoer.

BRATISLAVA. Klub zámorskej hokejovej NHL Vegas Golden Knights predčasne ukončil spoluprácu s hlavným trénerom Gerardom Gallantom aj jeho asistentom Mikom Kellym.

Generálny manažér Golden Knights Kelly McCrimmon zároveň oznámil meno nového hlavného kouča, ktorým sa stal Peter DeBoer. Informáciu priniesol oficiálny klubový web tímu z Las Vegas.

"Zmena na trénerskom poste bola nevyhnutná, ak chceme dosiahnuť maximálny potenciál nášho tímu. Mužstvo je schopné hrať lepšie, ako ukazovalo v aktuálnej sezóne.

Chceli by sme sa poďakovať Gerardovi a Mikovi za ich prácu, keďže stáli za našimi úspechmi, ktoré sme dosiahli v úvodných dvoch ročníkoch v NHL. Peter DeBoer je skúsený tréner a my veríme, že nám pomôže k splneniu cieľov.

Sme preto radi, že ho môžeme privítať v našej organizácii. Dúfame, že budeme mať dobrý záver sezóny a povedie nás k úspechom v nasledujúcich ročníkoch," uviedol McCrimmon.

Päťdesiatjedenročný DeBoer začal aktuálnu sezónu v klube San Jose Sharks. V minulosti trénoval v profilige aj New Jersey Devils a Floridu Panthers.

Na reprezentačnej úrovni získal zlaté medaily s kanadskou seniorskou aj juniorskou reprezentáciou. Mužstvo Vegas preberá po sérii štyroch prehier na deviatom mieste v Západnej konferencii NHL.

Súvisiace články