Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Galád nominoval na úvod v Luxembursku osem legionárov

(Autor: TASR)
TASR|3. jún 2013 o 13:07

Tréner SR 21 Ivan Galád zverejnil v pondelok nomináciu, figuruje v nej osem legionárov.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov štartuje novú kvalifikáciu ME 2015 v Česku zápasom 11. júna na pôde prvého súpera v 3. skupine v Luxembursku.

Sú nimi Michal Janec (Slovan Liberec), Norbert Gyömbér (Dukla Banská Bystrica/Catania Calcio), Adam Ambra (U.C. AlbinoLeffe), Patrik Hrošovský (FK Ústí nad Labem), Jakub Vojtuš (NK Záhreb), Richard Lásik (Brescia Calcio), Milan Lalkovič (Chelsea Londýn) a Filip Oršula (Wigan Athletic).

"Začína sa pre nás nová športová etapa, v ktorej máme svoje plány, ciele a sny. Uvidíme, čo prinesie kvalifikačná futbalová realita a nakoľko sa nám ich podarí realizovať. Urobíme všetko pre to, aby sme ich zrealizovali čo najviac a čo najlepšie," citoval oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) kouča Galáda.

Duel na štadióne Deich v Ettelbrucku má výkop o 19.00 SELČ. Zraz 21-ky je naplánovaný na piatok 7. júna v popoludňajších hodinách, v sobotu sa k tímu po návrate z kvalifikačného duelu A-reprezentácie v Lichtenštajnsku pripoja aj Lukáš Pauschek a Richard Lásik.

nominácia SR 21 na kvalifikačný zápas ME 2015 v Luxembursku, 11. júna, 19.00 SELČ:

brankári: Dobrivoj Rusov (Spartak Trnava), Patrik Le Giang (MŠK Žilina), Patrik Hipp (FC Nitra)

obrancovia: Michal Janec (Slovan Liberec), Dávid Hudák (Slovan Bratislava), Norbert Gyömbér (Dukla Banská Bystrica/Catania Calcio), Adam Ambra (U.C. AlbinoLeffe), Lukáš Pauschek (Slovan Bratislava)

stredopoliari: Michal Škvarka, Jakub Paur (obaja MŠK Žilina), Matej Kochan (ŽP Šport Podbrezová), Patrik Hrošovský (FK Ústí nad Labem), Karol Mészáros (ViOn Zlaté Moravce), Ján Dzúrik (Partizán Bardejov), Jakub Vojtuš (NK Záhreb), Richard Lásik (Brescia Calcio)

útočníci: Milan Lalkovič (Chelsea Londýn), Lukáš Szabo (Slovan Duslo Šaľa), Filip Oršula (Wigan Athletic), Ivan Schranz (Spartak Trnava)

náhradníci:

brankár: Marko Marosi (Wigan Athletic)

obrancovia: Filip Deket (Spartak Trnava), Jakub Bartek (1. FC Tatran Prešov), Ľubomír Korijkov (MFK Zemplín Michalovce)

stredopoliari: Richard Bartoš (MFK Ružomberok), Tomáš Gerát (DAC 1904 Dunajská Streda)

útočníci: Marek Šovčík (Dukla Banská Bystrica), Dominik Kunca (MFK Zemplín Michalovce)

Súvisiace články