Slovenská reprezentantka Romana Gajdošová - ilustračná fotografia. (Autor: Pavol Zachar TASR)

Víťazkou sa stala Britka Beth Potterová.

Ženy - 1,5 km plávanie + 37,7 km cyklistika + 10 km beh:

1.Beth PotterováVeľká Británia1:45:44 h
2.Sandra DodetováFrancúzsko+57 s
3.Claire MichelováBelgicko+1:10 min
16.Romana GajdošováSlovensko+3:26 min

WEERT. Slovenská reprezentantka v triatlone Romana Gajdošová obsadila 16. priečku v piatkových pretekoch elite na majstrovstvách Európy v holandskom Weerte.

Víťazkou sa stala Britka Beth Potterová, ktorá triumfovala pred Francúzkou Sandrou Dodetovou a Belgičankou Claire Michelovou.

Dvadsaťštyriročná košická rodáčka zostala za prvou priečkou o tri minúty a 26 sekúnd.

Medzi juniorkami sa predstavila Zuzana Michaličková, ktorá na polovičnej vzdialenosti obsadila 29. miesto.

S časom 54:46 min sa víťazkou stala Talianka Beatrice Mallozziová.

Juniorky - 750 m plávanie + 18,2 km cyklistika + 5 km beh:

1.Beatrice MallozziováTaliansko54:46 min
2.Nora GmürováŠvajčiarsko+11 s
3.Magdalena FrühováRakúsko+20
29.Zuzana MichaličkováSlovensko+2:25 min
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Gajdošová finišovala na ME v triatlone na 16. mieste, Michaličková skončila medzi juniorkami v Top 30