Pondelok, 27. septembra, 2021Meniny má Cyprián

Gáboríka nechce len Los Angeles, ale aj Boston a Anaheim

(Autor: SITA/AP)
TASR|4. mar 2014 o 10:49

Skúsený slovenský útočník asi nedohrá sezónu v Columbuse. Do zostavy by ho chceli silnejšie kluby.

COLUMBUS. Pravdepodobnosť, že Marián Gáborík pred stredajšou uzávierkou výmen v NHL zmení dres, sa zvyšuje.

Podľa zámorských médií prejavili o útočníka Columbusu Blue Jackets záujem predstavitelia Los Angeles Kings, New Jersey Devils, Ottawy Senators, Anaheimu Ducks i Bostonu Bruins.

Gáboríkovi po sezóne vyprší päťročná zmluva, ktorú podpísal ešte s funkcionármi NY Rangers a ktorá mu zaručuje príjem 7,5 milióna dolárov za sezónu.

Vedenie Blue Jackets podľa informácií severoamerických periodík nemá záujem o obnovenie spolupráce s 32-ročným krídelníkom a snaží sa ho už dlhší čas vytrejdovať.

Nie je to však jednoduché, pretože Gáborík má v kontrakte zahrnutú "no trade" klauzulu a každú potenciálnu výmenu musí sám odobriť. Trenčiansky odchovanec sa síce vyjadril, že sa cíti v Columbuse spokojný, no strany nikdy nepristúpili k rokovaniam o predĺžení zmluvy.

Blue Jackets by preto radi vymenili Gáboríka skôr, ako o neho prídu 1. júla bez akejkoľvek náhrady. Podľa The Fourth Period by generálny manažér Jarmo Kekäläinen rád za neho získal útočníka schopného nastupovať v prvých dvoch formáciách a obrancu do prvej či druhej defenzívnej dvojice.

V tejto súvislosti je zaujímavá správa portálu CSNNE.com, podľa ktorej posledné tri vystúpenia Columbusu sledoval na tribúne top skaut Bostonu Adam Creighton.

Na sobotňajšom zápase Bruins s Capitals boli v hľadisku zasa dvaja skauti Blue Jackets. CSNNE.com pripomína, že Bruins vedie ako kapitán Gáboríkov krajan a kamarát Zdeno Chára.

Bruins však pri zranení Nemca Dennisa Seidenberga potrebujú vystužiť skôr defenzívne rady a zameriavajú sa tak najmä na obrancov Columbusu Nikitu Nikitina a Jacka Johnsona.

Súvisiace články