Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Gáborík o Kings: Tím vystupuje spolu na ľade aj mimo neho

Marian Gaborik má v Los Angeles dres s číslom 12. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 10. mar 2014 o 11:33

Aj v Columbuse bola veľmi dobrá partia. Je však veľmi vzrušujúce dostať sa do novej šatne, povedal Marián Gáborík.

EDMONTON. Slovenský útočník Marián Gáborík za Los Angeles Kings odohral v NHL ešte len dve stretnutia bez bodového zápisu, no v kabíne sa pomaly udomácňuje.

"Je to ďalšia zaujímavá kapitola v mojej kariére, na ktorú sa veľmi teším. Zatiaľ sa spoznávam s chalanmi v kabíne. Tento tím vystupuje spolu na ľade aj mimo neho, užívame si kopec zábavy," povedal slovenský krídelník pre Edmonton Sun.

"Aj v Columbuse bola veľmi dobrá partia. Je však veľmi vzrušujúce dostať sa do novej šatne a opäť bojovať o najvrchnejšie pozície," pokračoval odchovanec trenčianskej Dukly.

V kalifornskom mužstve si od slovenského útočníka sľubujú góly, ktorými by mal dopĺňať osvedčené strelecké esá Anžeho Kopitara, Jeffa Cartera či Mika Richardsa.

Potvrdil to aj tréner Darryl Sutter a doplnil: "Má skúsenosti z play-off. Aj keď v tejto sezóne mal problémy si zraneniami, stále je to dôležitý hráč."

"Je to pre mňa nová šanca a ďalšia motivácia. Po dlhom čase opäť hrám, od zápasu k zápasu sa cítim stále lepšie," dodal Gáborík.

Pochvaľuje si, že k tímu sa pripojil počas série stretnutí u súperov.

"Je to lepšie, pretože sme spolu absolvovali niekoľko spoločných večerí a viac sa spoznali. V Los Angeles Kings som našiel dobrú skupinu chalanov, ktorí na ľade nebojujú za seba, ale jeden za druhého. Spoločne bránia aj útočia, pomáhajú si navzájom."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.