TASR|12. aug 2023 o 20:11 (aktualizované 12. aug 2023 o 23:16)

Góly: 11. Iľko, 36. a 83. Ďuriš, 42. Kaprálik, 90.+2 Addo - 60. a 90. Ibrahim

Diváci: 1568

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Nemčík (C) - Rusnák (70. Javorček), Sauer (80. Kopas), Gidi (59. Myslovič), Bari - Kaprálik (80. Essomba), Ďuriš, Iľko (59. Addo)

AS Trenčín: Vozinha - M. Kmeť, Bondarenko (73. Bagin), Stojsavljević, Kozlovský - Ibrahim, Bariš (C), Gajdoš (46. H. Gong) - dos Santos (46. D. Hollý), Kupusović (83. Akila), Soares (89. Sunday)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom zápase 3. kola Niké Ligy nad AS Trenčín 5:2 a poskočili na druhé miesto tabuľky práve pred svojho súper. Ten prehral prvýkrát v novej sezóne.

Trenčín chcel v Žiline potvrdiť víťaznú formu. Oba tímy zvyknuté na umelý trávnik predviedli v prvom polčase solídny futbal,

Žilinčania však boli mimoriadne efektívni a po góloch Iľka, Ďuriša a Kaprálika viedli 3:0. V druhom polčase pomohli Trenčínu striedania, najmä Gong oživil ofenzívu AS na pravej strane, čo vyústilo do gólu Ibrahima.

V 80. minúte sa za potlesku tribún rozlúčil so žilinským dresom Adrián Kaprálik, následne dal svoj druhý gól v zápase Ďuriš.

Druhý gól v zápase pridal v 90. minúte aj Rahim Ibrahim, no v nadstavenom čase ešte pridal piaty zásah Žiliny Addo a stanovil tak konečný výsledok prestrelky na 5:2.

Žilina má podľa trénera Jaroslava Hyneka za sebou zápasy, v ktorých neboli spokojní s výsledkami a ani s hrou. "Dnes sme chceli urobiť radosť fanúšikom, výsledok bol pre nás mimoriadne dôležitý," povedal Hynek.

Žilinčania boli podľa trénera efektívni v prvej fáze hry. "Po striedaní sme zmenili taktiku, stiahli sa do obrany a hrali na protiútoky, z ktorých sme dva dokázali premeniť na góly. Vo finále nám to prinieslo cennú výhru.

Chcem však pochváliť aj kouča hostí, ktorý dokázal prestavať káder a vtisnúť mu svoju pečať. Trenčín ide po dobrej ceste a dnes to bol pre nás náročný súper."

Ako uviedol tréner Trenčína Ilija Stolica, ťažko sa hovorí o zápase po takom výsledku. "Pre fanúšikov to bol zaujímavý zápas, do ktorého sme vstúpili zle, prvý polčas sme prehrali 0:3," uviedol Stolica.

Do druhého polčasu išiel Trenčín so striedaniami, museli aj zariskovať, čo sa neprejavilo na konečnom výsledku.

"Chyby sme nerobili len v obrane, ale v celej fáze hry. Žilina dnes potrestala naše chyby najmä veľmi dobrým prechodom. Dostali sme facku, ale nič to nemení na ceste, na ktorú sme sa vydali a verím, že je správna," dodal tréner hostí.