Trenčín viedol, ale prišlo vylúčenie. Žilinčania ho využili na maximum

Radosť futbalistov MŠK Žilina v zápase proti AS Trenčín v 5. kole Niké ligy.
Fotogaléria (8)
Radosť futbalistov MŠK Žilina v zápase proti AS Trenčín v 5. kole Niké ligy. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|24. aug 2024 o 22:25

Domáca Žilina strelila v početnej výhode až štyri góly.

Niké liga - 5. kolo

Žilina - Trenčín 4:1 (1:1)

Góly: 41. Gidi, 60. Káčer, 73. D. Javorček, 82. Alijagič - 25. Hubočan (vl.)

ČK: 39. Gajdoš (Trenčín) po druhej ŽK

Rozhodovali: Valent - Poláček, Pacák. ŽK: Hranica, Gidi - Stojsavljević, Bariš, Gajdoš, Katič

Diváci: 1939

MŠK Žilina: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Hranica (67. D. Javorček), Gidi (89. M. Sauer), Káčer (C), Bari (89. Kopásek) - Kaprálik, Bile (76. Alijagič), Iľko (76. D. Ďuriš).

AS Trenčín: Katič - Hájovský, Bondarenko, Stojsavljević, Holúbek - Ibrahim (89. Mikulaj), Bariš (C), Gajdoš - Sunday, Emeka (63. Donkor), Uchegbu.

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

ŽILINA. Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v 5. kole Niké ligy nad AS Trenčín 4:1. "Šošoni" rozhodli o svojom triumfe tromi gólmi v druhom polčase.

Hostia hrali od 39. minúty bez vylúčeného Gajdoša, strelecký účet v drese MŠK si premiérovým gólom otvoril český útočník Denis Alijagić.

Derby o Považie bolo od prvej minúty obojstranne mimoriadne emotívne. Žilina začala zápas svižne, zverenci trénera Ščasného výborne kombinovali, ale Bile v ôsmej minúte pálil len do bočnej siete Katićovej bránky.

Následne Šošoni pohrozili o 5 minút neskôr, po Káčerovom centri Gidim tečovaná lopta skončila na ľavej tyči trenčianskej bránky. Hostia sa dostali do vedenia v 25. minúte, kedy Uchegbu centroval a Tomáš Hubočan si nešťastne vsietil vlastný gól.

Žilinčania pridali, hostia prišli v 39. minúte o vylúčeného Gajdoša, čo bola voda na žilinský mlyn. V 41. minúte prišlo vyrovnanie, Holúbek odkopol loptu priamo ku Gidimu, ktorý ju z hranice šestnástky upratal k tyči Katićovej bránky.

Fotogaléria zo zápasu MŠK Žilina - AS Trenčín (Niké liga, 5. kolo)

V druhom polčase dominovala Žilina, hostia sa snažili ubrániť výsledok. Presne po hodine hry našiel Bari prihrávkou z ľavej strany osamoteného Káčera, ktorý aj s prispením šťastia prestrelil Katića.

Žilinská útočná lavína pokračovala, v 73. minúte našiel Káčer prihrávkou Dominika Javorčeka, ktorý zvýšil vedenie MŠK už na rozdiel dvoch gólov.

Štvrtý a posledný gól padol v 82. minúte, kedy si krížnou strelou otvoril strelecký účet v žilinskom drese český útočník Denis Alijagić. Záver zápasu bol pomerne nervózny, no skóre sa už nezmenilo.