Nemeckí funkcionári obhajujú zrušenie zákazu pre ruské mládežnícke tímy

Karl-Heinz Rummenigge.
Karl-Heinz Rummenigge. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. sep 2023 o 11:37

Nemecký futbalový zväz sa k rozhodnutiu UEFA zatiaľ nevyjadril.

BERLÍN. Nemeckí futbaloví funkcionári Hans-Joachim Watzke a Karl-Heinz Rummenigge obhajujú rozhodnutie Európskej futbalovej únie (UEFA) o prijatí ruskej reprezentácie do 17 rokov späť do medzinárodných súťaži.

Verdikt prijali s nevôľou vo viacerých krajinách a bojkot prípadných duelov s Rusmi už okrem Ukrajincov ohlásili aj ďalšie európske futbalové zväzy.

Výkonný výbor UEFA, ktorého členmi Watzke i Rummenigge sú, povolil v priebehu tohto týždňa návrat ruských tímov chlapcov i dievčat do 17 rokov, bez možnosti používať národné symboly. Nemeckí zástupcovia v exekutíve to podporili.

"Ide o deti, ktoré nie sú zodpovedné za ohavnú vojnu a v ktorých životoch sa nevytvorila žiadna politická vôľa," zdôvodnil svoje hlasovanie Watzke pre piatkové vydanie denníka Bild s tým, že to neznamená zmiernenie ich negatívneho postoja voči ruskej agresii.

"Deti sú obete vojny, sú nevinné a potrebujú pomoc. Nenesú žiadnu zodpovednosť a nemali by byť dodatočne trestané.

Preto som hlasoval za to, aby sme umožnili ich návrat," citovala Rummeniggeho agentúra DPA.

Nemecký futbalový zväz (DFB) sa k rozhodnutiu UEFA zatiaľ nevyjadril.

Naopak, Ukrajina, Anglicko, Poľsko, Lotyšsko, Litva, Švédsko, Nórsko a Fínsko sa už vyjadrili, že proti ruským tímom nenastúpia ani v mládežníckych kategóriách.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Nemeckí funkcionári obhajujú zrušenie zákazu pre ruské mládežnícke tímy