Japonsko si hladko poradilo s Kanadou, Borjan inkasoval až štyrikrát

Fotka zo zápasu Japonsko - Kanada.
Fotka zo zápasu Japonsko - Kanada. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. okt 2023 o 16:26 (aktualizované 13. okt 2023 o 23:25)

Uzbekistan zvíťazil na pôde Vietnamu.

BRATISLAVA. Futbalisti Anglicka vyhrali v piatkovom prípravnom zápase v londýnskom Webley nad Austráliou 1:0.

Jediný gól strelil v 57. minúte Ollie Watkins po asistencii Jacka Grealisha. Domáci sa tak dobre naladili na utorňajší šláger kvalifikácie ME 2024 proti Taliansku.

V ďalšom prípravnom stretnutí Uzbekistan uspel na pôde Vietnamu 2:0. O víťazný gól sa postaral v 27. minúte Oston Urunov.

Irak remizoval s Katarom 0:0, Saudská Arábia hrala s Nigériou nerozhodne 2:2 a Irán triumfoval na pôde Jordánska 3:1.

Víťazstvo si pripísali aj Japonci, ktorí zdolali Kanadu 4:1. Skóre stretnutia otvoril už v druhej minúte Ao Tanaka, ktorý ho krátko po prestávke aj uzavrel.

V 40. minúte si dal vlastný gól Alphonso Davies z Bayernu Mníchov, jeho tím mohla mrzieť aj nepremenená penalta za stavu 0:1, ktorej exekútor bol Jonathan David.

Za hostí odchytal celý zápas kapitán Milan Borjan, ktorý pôsobí v Slovane Bratislava.

Góly: 90.+1. Wood (z 11 m) - 46. Bakambu

Domov»Futbal»Reprezentácie»Japonsko si hladko poradilo s Kanadou, Borjan inkasoval až štyrikrát