Slovan spoznal súpera v play-off Ligy majstrov, pikantné derby sa konať nebude

Fotka zo zápasu FC Midtjylland - Ferencváros Budapešť.
Fotka zo zápasu FC Midtjylland - Ferencváros Budapešť. (Autor: TASR/MTI via AP)
TASR|13. aug 2024 o 22:01 (aktualizované 13. aug 2024 o 22:59)

Dramatické zápasy sa odohrali na pôde Fenerbahce Istanbul aj PAOK Solún.

BRATISLAVA. Futbalisti FC Midtjylland postúpili do play-off Ligy majstrov a budú súperom slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava.

Dánskemu majstrovi stačila na postup remíza na pôde Ferencvárosu Budapešť.

Termíny úvodných zápasov sú na programe 20./21. augusta, odvety sa uskutočnia 27. a 28. augusta. Slovan sa v úvodnom dueli predstaví na pôde súpera, odvetu bude hrať na Tehelnom poli.

FC Red Bull Salzburg takisto potvrdil postup do play off. Rakúskemu celku stačila na pôde Twente Enschede aj remíza 3:3. Salzburg v úvodnom stretnutí zdolal holandský tím 2:1.

Dramatický súboj o postup zviedlo v Istanbule domáce Fenerbahce s OSC Lille.

Turecký zástupca doháňal gólové manko z úvodného zápasu a v 91. minúte poslal duel do predĺženia vďaka vlastnému gólu Bafodeho Diakiteho.

V predĺžení išli hostia do desiatich, keď videl červenú kartu obranca Aissa Mandi.

Francúzsky tím napriek tomu v 116. minúte rozhodol o svojom postupe, autorom víťazného presného zásahu bol z pokutového kopu Jonathan David.

V boji o hlavnú fázu najprestížnejšej klubovej súťaže si zahrá aj Bodö/Glimt. Úradujúci nórsky šampión nedopustil drámu proti poľskému Jagiellonia Bialystok a zvíťazili 4:1.

Najvýraznejší podiel na tom mal dvojgólový stredopoliar Sondre Fet.

Futbalisti AC Sparta Praha zvíťazili na pôde FCSB 3:2 a postúpili do play-off.

Gólom prispel k víťazstvu úradujúceho českého majstra aj slovenský krídelník Lukáš Haraslín. Sparta v úvodnom stretnutí doma remizovala s rumunským súperom 1:1.

Ďalej postúpila aj pražská Slavia, ktorá si priniesla na pôdu belgického Royale Union Saint Gilloise dvojgólový náskok.

Odvetné stretnutie "zošívaní" kontrolovali, v 84. minúte ešte poistil postup gólom Václav Jurečka, ktorý prišiel na ihrisko dve minúty pred presným zásahom a nahradil slovenského krídelníka Ivana Schranza.

Liga majstrov - odvetné zápasy 3. predkola:

FCSB - AC Sparta Praha 2:3 (0:3)

Góly: 60. Olaru, 85. Edjouma - 13. a 28. Birmančevič, 37. HARASLÍN

/L. Haraslín (Sparta) hral do 68. minúty/

/prvý zápas 1:1, Sparta postúpila/

Royale Union Saint-Gilloise - SK Slavia Praha 0:1 (0:0)

Gól: 84. Jurečka

/I. Schranz hral do 82. minúty/

/prvý zápas: 1:3, Slavia postúpila/

Glasgow Rangers - Dynamo Kyjev 0:2 (0:0)

Góly: 82. Pichaljonok, 84. Vološyn, ČK: 51. Jefte (Glasgow) po druhej ŽK

/prvý zápas: 1:1, Dynamo postúpilo/

PAOK Solún - Malmö FF 3:4 po predĺžení (3:2, 3:3)

Góly: 21. Taison, 43. Koulierakis, 45.+4 Živkovič - 10. a 45. Nanasi, 90.+7 Zetterström, 99. Christiansen

FC Midtjylland - Ferencváros Budapešť 1:1 (1:0)

Góly: 17. Cisse - 50. Sorensen. ČK: 90.+6 Raul Gustavo (Ferencváros)

/prvý zápas 2:0, Midtjylland postúpil/

Fenerbahce Istanbul - OSC Lille 1:1 po predĺžení (0:0, 1:0)

Góly: 90.+1 Diakite (vlastný) - 116. David (z 11 m). ČK: 109. Mandi (Lille)

/prvý zápas: 1:2, Lille postúpilo/

Bodö/Glimt - Jagiellonia Bialystok 4:1 (2:1)

Góly: 34. a 56. Fet, 38. Maatta, 71. Hogh - 4. Berg (vlastný)

/prvý zápas: 1:0, Bodö/Glimt postúpilo/

Twente Enschede - FC Red Bull Salzburg 3:3 (1:2)

Góly: 43. Hilgers, 64. van Hoorenbeeck, 87. Steijn - 17. Kjärgaard, 25. Nene, 46. Yeo

/prvý zápas: 1:2, Salzburg postúpil/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Slovan spoznal súpera v play-off Ligy majstrov, pikantné derby sa konať nebude