Česi otočili zápas na Islande, doma môžu spečatiť postup na ME

Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov.
Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov. (Autor: ceskarepre/ instagram)
TASR|23. sep 2022 o 21:30 (aktualizované 23. sep 2022 o 21:55)

Tesný náskok majú aj reprezentanti Chorvátska.

BRATISLAVA. Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov triumfovala v piatkovom úvodnom zápase baráže ME 2023 na pôde Islandu 2:1. Rovnakým rozdielom vyhrali domáci Chorváti nad rovesníkmi z Dánska.

V Reykjavíku otvorili skóre domáci, keď Sävar Magnusson premenil pokutový kop v 26. minúte. Onedlho odpovedal na vedúci presný zásah Matěj Valenta a o víťazný gól sa postaral v 70. minúte Václav Sejk.

Chorváti viedli 2:0 už pred odchodom do šatní. O zníženie sa po hodine hry postaral Casper Tengstedt, Dáni však vyrovnať nedokázali.

Nerozhodný výsledok sa zrodil v Dubline, kde domácim Írom zachránil aspoň remízu 1:1 s Izraelom v 65. minúte sedemnásťročný Evan Ferguson.

Baráž ME 2023 vo futbale do 21 rokov - 1. zápasy:

Island - Česko 1:2 (1:1)

Góly: 26. Magnusson - 33. Valenta, 70. Sejk

Chorvátsko - Dánsko 2:1 (2:0)

Góly: 9. Vidovič, 37. Beljo - 59. Tengstedt

Írsko - Izrael 1:1 (0:1)

Góly: 65. Ferguson - 45. Toklomaty, ČK: 80. Lemkin (Izrael)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Česi otočili zápas na Islande, doma môžu spečatiť postup na ME