Fiorentina sa nenaladila na Plzeň víťazne, Suslov so slabou známkou

Na snímke sú futbalisti Fiorentiny Jonathan Ikoné (vľavo) a Fabiano Parisi.
Na snímke sú futbalisti Fiorentiny Jonathan Ikoné (vľavo) a Fabiano Parisi. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)
Sportnet|16. apr 2024 o 00:40

Atalanta Bergamo doma prišla o dvojgólový náskok.

RÍM. Futbalisti Fiorentiny neukončili svoje čakanie na ligové víťazstvo, z ktorého sa naposledy tešili ešte 26. februára po zápase s Laziom.

Zverenci Vincenza Italiana, ktorých vo štvrtok čaká odveta štvrťfinále Konferenčnej ligy proti Viktorii Plzeň (prvý zápas sa skončil 0:0, pozn.), iba remizovali doma s FC Janov 1:1.

Hostia išli do vedenia po tom, čo premenil pokutový kop Albert Gudmundsson, no po zmene strán stanovil konečnú podobu výsledku Jonathan Ikoné.

Remíza sa zrodila aj v druhom pondelňajšom zápase. Atalanta síce doma viedla proti Hellasu Verona po polčase 2:0, ale o svoj náskok prišla.

V 56. minúte znížil Darko Lazovič a o štyri minúty neskôr vystrelil Verone cenný bod v boji o záchranu holandský útočník Tijjani Noslin.

Do 77. minúty bol na ihrisku aj Tomáš Suslov.

Dostal však žltú kartu a spomedzi hráčov základnej zostavy hostí dostal od špecializovaného portálu SofaScore druhú najnižšiu známku - 6,4.

Serie A - 32. kolo:

Fiorentina - FC Janov 1:1 (0:1)

Góly: 54. Ikoné - 42. Gudmundsson (z 11 m)

Atalanta - Hellas Verona 2:2 (2:0)

Góly: 13. Scamacca, 18. Éderson - 56. Lazovič, 60. Noslin

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Fiorentina sa nenaladila na Plzeň víťazne, Suslov so slabou známkou