Karviná sa udržala v českej lige, o jej triumfe rozhodol Slovák Mikuš

Rajmund Mikuš (vpravo) sa so spoluhráčmi z MFK Karviná teší po strelenom góle.
Rajmund Mikuš (vpravo) sa so spoluhráčmi z MFK Karviná teší po strelenom góle. (Autor: X/MFK Karviná)
TASR|2. jún 2024 o 21:50

České Budějovice zasa podržal slovenský brankár Šípoš.

PRAHA. Futbalisti MFK Karviná a SK Dynamo České Budějovice si zahrajú v najvyššej českej súťaži aj v nasledujúcej sezóne.

Mužstvo z Karvinej proti druholigovému Vyškovu nadviazalo na víťazstvo 1:0 z úvodného zápasu baráže o účasť medzi elitou a po rovnakom výsledku sa zachránilo.

Jediný presný zásah zaznamenal slovenský stredopoliar Rajmund Mikuš.

Českým Budějoviciam stačila na udržanie sa remíza 1:1 na pôde druholigového Táborska.

Hostí podržal slovenský brankár Dávid Šípoš, ktorý predviedol dôležitý zákrok dve minúty pred koncom stretnutia pri zakončení domáceho útočníka Petra Plachého.

Baráž o účasť v českej Fortuna lige - odvety:

FC SILON Táborsko - SK Dynamo České Budějovice 1:1 (0:1)

Góly: 62. Plachý - 18. Suchan

/D. Šípoš a M. Králik odohrali celý zápas, M. Madleňák (všetci Č. Budějovice) na lavičke náhradníkov/

/prvý zápas 1:2, Č. Budějovice sa udržali v najvyššej súťaži/

MFK Karviná - MFK Vyškov 1:0 (0:0)

Gól: 54. Mikuš

/R. Mikuš hral do 75. minúty a strelil gól, M. Regáli hral od 66. min, D. Krčík bol na lavičke - P. Ilko hral do 69. min/

/prvý zápas 1:0, Karviná sa udržala v najvyššej súťaži/

Domov»Futbal»Česko»Karviná sa udržala v českej lige, o jej triumfe rozhodol Slovák Mikuš