Šesťnásobný víťaz si opäť zahrá finále Európskej ligy. O trofej vyzve AS Rím

FC Sevilla.
FC Sevilla. (Autor: TASR/AP)
TASR|19. máj 2023 o 01:00

FC Sevilla vyradením Juventusu zabránil čisto talianskemu finále.

BRATISLAVA. Futbalisti AS Rím a FC Sevilla nastúpia proti sebe 31. mája v Budapešti vo finále Európskej ligy.

Taliansky tím sa do záverečného súboja o trofej prebojoval cez Bayer Leverkusen, nemeckého súpera zdolal pred týždňom doma 1:0 a v semifinálovej odvete uhral vonku bezgólovú remízu.

Rekordný šesťnásobný víťaz súťaže FC Sevilla vyradil Juventus a zabránil tak čisto talianskemu finále.

Pod Mourinhom AS triumfovalo

Španielsky tím po remíze 1:1 v Turíne dokázal doma zvíťaziť 2:1 po predĺžení. Leverkusen mohol zmazať manko proti Rimanom už v 12. minúte.

Diaby zbehol po pravej strane a zvnútra šestnástky napálil loptu do brvna. Bayer v úvodnej 45-minútovke hostí neraz zovrel, ale defenzíva AS všetko vyriešila.

Odolala aj po zmene strán a tréner AS Rím Jose Mourinho tak bude mať šancu získať už šiestu trofej zo všetkých v súčasnosti existujúcich klubových súťaží v Európe.

AS pod jeho vedením triumfoval vlani v premiérovej edícii Európskej konferenčnej ligy.

V Seville patrila prvá veľká šanca zápasu hosťom, na center Fagioliho si naskočil Gatti a Bounoua donútil k zákroku.

Domáci odpovedali sériou rohových kopov a najmä "rybičkou" Ocamposa, ktorú Szczesny zlikvidoval bravúrnym zákrokom na čiare.

FC Sevilla si opäť zahrá finále Európskej ligy.
FC Sevilla si opäť zahrá finále Európskej ligy. (Autor: TASR/AP)

Finále u našich južných susedov

Poľský brankár sa zaskvel aj pri tvrdej strele Acunu. Ku skvelému ofenzívnemu divadlu prispel nemalým dielom aj "Juve".

Smolu mal Kean, keď jeho pokus zastavila žrď. V závere prvého polčasu dopravil loptu do siete Rabiot, ale gól pre ofsajd neplatil.

Francúzskemu stredopoliarovi nebolo dopriate tešiť sa ani v 55. minúte, jeho strele chýbali centimetre.

O desať minút neskôr však otvoril skóre Vlahovič, ktorý prišiel na ihrisko len niekoľko desiatok sekúnd predtým.

O šesť minút bolo vyrovnané, spoza šestnástky napriahol Suso a prekonal Szczesného. V predĺžení dokonal obrat španielskeho tímu prudkou hlavičkou Lamela.

V 115. minúte dostal červenú kartu Acuna, ale Sevilla už víťazstvo ubránila. Finále sa uskutoční v stredu 31. mája o 21.00 h v budapeštianskej Puskás Aréne.

Európska liga - semifinále - odvetné zápasy:

FC Sevilla - Juventus Turín 2:1 pp (1:1, 0:0)

Góly: 71. Suso, 95. Lamela - 65. Vlahovič.

ŽK: Acuna, Suso, Montiel - Kean, Danilo, Paredes.

/prvý zápas: 0:1, postúpil AS Rím/

Domov»Futbal»Európska liga»Šesťnásobný víťaz si opäť zahrá finále Európskej ligy. O trofej vyzve AS Rím