Futbalisti Egyptu počas penaltového rozstrelu.
Futbalisti Egyptu počas penaltového rozstrelu. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jan 2024 o 21:39 (aktualizované 29. jan 2024 o 00:13)

Do štvrťfinále postúpili aj futbalisti Rovníkovej Guinei.

ABIDJAN. Futbalisti Guiney sa stali tretími štvrťfinalistami Afrického pohára národov.

V nedeľňajšom osemfinálovom stretnutí v Abidjane zdolali Rovníkovú Guineu 1:0 a v boji o postup do semifinále sa stretnú s víťazom zápasu Egypt - DR Kongo.

Postup Guiney zariadil gólom v 90.+8 minúte útočník francúzskeho Le Havre Mohamed Bayo. Jej súper predtým v druhom polčase nepremenil jedenástku.

V druhom osemfinálovom zápase zvíťazili futbalisti DR Kongo nad Egyptom po penaltovom rozstrele 2:1. V riadnom hracom čase sa zápas skončil remízou 1:1, v predĺžení gól nepadol.

Oba tímy sa v úvodných piatich pokusoch raz pomýlili a tak rozhodla až deviata séria, keď sa z penaltového bodu nepresadil hráč Egypta Gabaski.

Futbalistom Egypta nepomohol ani rituál vedenia tímu, ktorý pred osemfinálovým zápasom v snahe priniesť lepšie výsledky obetoval kravu.

Napodobnili tak rituál z roku 2008, keď po obetovaní teľaťa na šampionáte triumfovali.

Africký pohár národov 2023 - osemfinále:

Egypt - DR Kongo 1:2 po penaltovom rozstrele (1:1)

Góly: 45+1. Mostafa Mohamed - 37. Elia, ČK: 97. Hamdi (Egypt)

Rovníková Guinea - Guinea 0:1 (0:0)

Gól: 90.+8 Bayo, ČK: 55. Bikoro (Rovn. Guinea)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Obetovanie kravy nepomohlo. Egypt po penaltovej dráme končí na šampionáte bez víťazstva