Lewandowski dal v zľadovatenom Kyjeve parádny gól, Manchester spasil Ronaldo

Robert Lewandowski.
Robert Lewandowski. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|23. nov 2021 o 20:45 (aktualizované 23. nov 2021 o 21:50)

Manchester United v druhom polčase rozhodol o výhre nad Villarrealom.

BRATISLAVA. Futbalisti Manchestru United sa stali ďalšími osemfinalistami Ligy majstrov.

V utorňajšom dueli F-skupiny triumfovali na pôde FC Villarreal 2:0 vďaka gólom Cristiana Ronalda a Jadona Sancha.

Bayern Mníchov je aj po 5. kole stopercentný, v E-skupine zvíťazil v Kyjeve nad Dynamom 2:1 po presných zásahoch Roberta Lewandowského a Kingsleyho Comana.

United nastúpili na pôde Villarrealu už bez trénera Oleho Gunnara Solskjaera, ktorého vedenie klubu koncom minulého týždňa odvolalo. Mužstvo viedol jeho doterajší asistent Michael Carrick.

Villarreal bol v prvom polčase nebezpečnejší a vypracoval si viacero sľubných šancí, pri strelách Gomeza a Triguerosa sa vyznamenal de Gea. Aj v úvode druhého polčasu boli domáci aktívnejší, v 59. minúte ďalšiu príležitosť Triguerosa opäť zneškodnil de Gea.

Hostia postupne vyšli z obrannej ulity a v 71. minúte spálil veľkú šancu Sancho, ktorý po akcii striedajúceho Fernandesa z päťky neprekonal Rulliho.

V 78. minúte sa domáca obrana pri rozohrávke dopustila veľkej chyby, k lopte sa dostal Ronaldo a lišiacky preloboval Rulliho. Postup hostí do osemfinále spečatil v 90. minúte po rýchlom protiútoku strelou pod brvno Sancho.

Bayern sa na zľadovatenom teréne v Kyjeve ujal vedenia v 14. minúte, keď poľský kanonier Lewandowski ukážkovými nožničkami prekonal domáceho brankára. Na konci prvého polčasu zvýšil strelou k žrdi Coman. Dynamo v 70. minúte už iba znížilo zásluhou Garmaša

Liga majstrov - skupinová fáza - 23. november:

E-skupina:

Dynamo Kyjev - Bayern Mníchov 1:2 (0:2)

Góly: 70. Garmaš - 14. Lewandowski, 42. Coman

rozhodoval: Meler (Tur.)

F-skupina:

Villarreal - Manchester United 0:2 (0:0)

Góly: 78. Ronaldo, 90. Sancho

rozhodoval: Brych (Nem.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Lewandowski dal v zľadovatenom Kyjeve parádny gól, Manchester spasil Ronaldo