Oleksandr Zubkov, Šachtar Doneck.
Oleksandr Zubkov, Šachtar Doneck. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|11. okt 2022 o 22:56 (aktualizované 11. okt 2022 o 23:19)

Paríž doma nedokázal zdolať Benficu.

BRATISLAVA. Futbalisti londýnskej Chelsea vyhrali v utorňajšom zápase E-skupiny Ligy majstrov na pôde AC Miláno 2:0.

Zaznamenali druhý triumf v tomto ročníku Ligy majstrov a dostali sa na čelo tabuľky so siedmimi bodmi.

Chelsea hrala od 18. minúty v početnej výhode, keď dostal červenú kartu Fikayo Tomori za faul na unikajúceho Masona Mounta.

Z následnej jedenástky skóroval Jorginho a krátko po polhodine hry sa presadil Pierre-Emerick Aubameyang.

Hostia uspeli aj v druhom vzájomnom meraní síl, doma zdolali Milánčanov 3:0. Dinamo Záhreb remizovalo s Red Bullom Salzburg 1:1.

ONLINE prenos

ste sledovali na tomto odkaze >>>

Real Madrid remizoval vo Varšave so Šachtarom Doneck 1:1. Bod pre hostí, ktorý znamenal postup z F-skupiny do osemfinále, zachránil v nadstavenom čase stopér Antonio Rüdiger.

Ukrajinci takmer zopakovali prekvapenie spred dvoch rokov. Nad Realom viedli od 46. minúty po góle Oleksandra Zubkova.

Hrdinom zápasu sa však stal Rüdiger, keď vsietil vyrovnávajúci gól v piatej minúte nadstaveného času.

Lipsko zvíťazilo na štadióne Celticu Glasgow 2:0, v drese hostí skórovali Timo Werner a Emil Forsberg.

"Biely balet" figuruje na prvom mieste, Lipsko aj Šachtar síce pred záverečnými dvoma kolami strácajú menej ako šesť bodov, no čaká ich vzájomný duel a oba tímy tak nemôžu obhajcu trofeje predstihnúť.

Miestenku do osemfinále si mohol zaistiť jeden z dvojice Paríž Saint-Germain a Benfica Lisabon, odveta vo francúzskej metropole sa však skončila rovnakým výsledok ako duel v Portugalsku - 1:1.

Z bieleho bodu otvoril skóre pred prestávkou Kylian Mbappé, no po hodine hry odpovedal Joao Mario, ktorý taktiež premenil penaltu.

Postup má naopak už istý Manchester City, ktorý podvečer remizoval na pôde FC Kodaň 0:0, no FC Sevilla na treťom mieste ho už nemôže predbehnúť. Na ihrisku Borussie Dortmund remizoval španielsky zástupca 1:1.

Hráči Maccabi Haifa zvíťazili nad Juventusom Turín 2:0, dosiahli prvý triumf v skupinovej fáze Ligy majstrov od roku 2002 a udržali sa v boji o postup do osemfinále.

Liga majstrov - utorok - 4. kolo:

E-skupina:

AC Miláno - FC Chelsea 0:2 (0:2)

Góly: 21. Jorginho (z 11 m), 34. Aubameyang

ČK: 18. Tomori (Miláno)

Dinamo Záhreb - Red Bull Salzburg 1:1 (1:1)

G-skupina:

Borussia Dortmund - FC Sevilla 1:1 (1:1)

Góly: 35. Bellingham - 18. Nianzou

H-skupina:

Paríž Saint-Germain - Benfica Lisabon 1:1 (1:0)

Gól: 40. Mbappé (z 11 m) - 62. Joao Mario (z 11 m)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Ukrajinci takmer zdolali Real Madrid, Chelsea v šlágri využila presilovku