Inter zvládol dôležitý zápas, k postupu mu môže pomôcť Real

Edin Džeko (vľavo) a ďalší hráči Interu Miláno sa tešia z gólu.
Edin Džeko (vľavo) a ďalší hráči Interu Miláno sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. nov 2021 o 20:38

Vo skvelých výkonoch pokračuje Ajax Amsterdam.

BRATISLAVA. Futbalisti Interu Miláno spravili dôležitý krok k postup do osemfinále Ligy majstrov 2021/2022.

Proti ukrajinskému Šachtaru Doneck prelomili streleckú smolu a po víťazstve 2:0 si pripísali do tabuľky D-skupiny tri body.

Momentálne sú na prvom mieste tabuľky a pokiaľ Real Madrid vo večernom zápase zdolá moldavský Šerif Tiraspoľ, spečatí nielen svoj postup, ale do ďalšej fázy milionárskej súťaže posunie aj talianskeho majstra.

Inter Miláno v predošlých troch súbojoch so Šachtarom Doneck remizoval 0:0 a bezgólový stav bol na San Sire pomerne dlho aj tentokrát.

Milánčanom totiž neboli uznané dva góly. VAR najskôr odhalil ofsajd Mattea Darmiana a po zmene strán neplatil pre útočný faul gól Lautara Martíneza.

Inter sa dočkal až v 61. minúte, keď sa prudkou strelou spoza šestnástky presadil Edin Džeko. Bosniansky útočník bol pri streleckej chuti a o šesť minút neskôr hlavičkou z tesnej blízkosti zvýšil náskok favorita na 2:0.

Ten si zvyšok zápasu bez problémov postrážil. Podieľal sa na tom aj obranca Milan Škriniar, ktorý v drese talianskeho majstra odohral celé stretnutie.

V C-skupine pokračuje v suverénnych výkonoch Ajax Amsterdam. Holandský veľkoklub zdolal Besiktas Istanbul 2:1 a vyhral aj piaty zápas v skupinovej časti. V tejto edícii Ligy majstrov to zatiaľ dokázal len Bayern Mníchov.

Na pôde tureckého klubu po polčase prehrával Ajax 0:1, ale v druhom dejstve otočil skóre vďaka dvom zásahom striedajúceho Sabastiena Hallera.

Štatistiky Sébastiena Hallera.
Štatistiky Sébastiena Hallera. (Autor: SofaScore)

Liga majstrov - skupinová fáza - 24. november:

C-skupina:

Besiktas Istanbul - Ajax Amsterdam 1:2 (1:0)

Góly: 22. Ghezzal (z 11 m) - 54. a 69. Haller

D-skupina:

Inter Miláno - Šachtar Doneck 2:0 (0:0)

Góly: 61. a 67. Džeko

/Milan Škriniar (Inter Miláno) odohral celé stretnutie/

Domov»Futbal»Liga majstrov»Inter zvládol dôležitý zápas, k postupu mu môže pomôcť Real