Betis doma nečakane podľahol Frankfurtu, Portu neuznali gól v 96. minúte

Radosť hráčov Eintracht Frankfurt.
Radosť hráčov Eintracht Frankfurt. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. mar 2022 o 21:00

Európska liga začala prvými zápasmi.

SEVILLA. Futbalisti Betisu Sevilla prehrali v úvodnom osemfinálovom dueli Európskej ligy UEFA s Eintrachtom Frankfurt 1:2. Olympique Lyon uspel na pôde FC Porto 1:0.

Odvety sú na programe vo štvrtok 17. marca.

Eintracht sa v Andalúzii ujal vedenia v 14. minúte, keď Filip Kostič oblúčikom z hranice šestnástky prekvapil Claudia Brava.

Po polhodine hry vyrovnal Nabil Fekir, no o dve minúty neskôr hostia opäť viedli. Po chybnej rozohrávke Betisu našiel Jesper Lindström v šestnástke Dajčiho Kamadu a japonský reprezentant strelou do poloprázdnej bránky stanovil konečný výsledok.

V 52. minúte nepremenil útočník bundesligistu Rafael Borre pokutový kop.

O triumfe Lyonu v Porte rozhodol v 60. minúte Lucas Paqueta, ktorý využil prihrávku Moussu Dembeleho a a presnou strelou k žrdi prekonal Dioga Costu.

Porto síce v poslednej minúte nadstaveného času dopravilo loptu do siete, no gól Chancela Mbembu neplatil pre ofsajd.

Európska liga - osemfinále - prvé zápasy:

FC Porto - Olympique Lyon 0:1 (0:0)

Gól: 60. Paqueta

Betis Sevilla - Eintracht Frankfurt 1:2 (1:2)

Góly: 30. Fekir - 14. Kostič, 32: Kamada

Domov»Futbal»Európska liga»Betis doma nečakane podľahol Frankfurtu, Portu neuznali gól v 96. minúte