Barcelona si napravila chuť po nečakanej prehre, Lewandowski sa blysol hetrikom

Robert Lewandowski sa so spoluhráčmi teší po strelenom góle v zápase Deportivo Alavés - FC Barcelona v 9. kole La Ligy. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. okt 2024 o 18:18 (aktualizované 6. okt 2024 o 21:05)

Barcelona sa udržala na čele La Ligy pred Realom Madrid.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľnom súboji španielskej La Ligy na pôde Deportiva Alavés 3:0 a po 9. kole si udržali na čele tabuľky trojbodový náskok pred druhým Realom Madrid.

Triumf "blaugranas" hetrikom zariadil Robert Lewandowski.

Poľský kanonier strelil tri góly v rozmedzí 25 minút prvého polčasu. V 7. minúte otvoril skóre, keď sa presadil zblízka po centri Raphinhu z priameho kopu.

O štvrťhodinu neskôr využil po rýchlom brejku ďalšiu Brazílčanovu prihrávku a v 32. minúte zavŕšil prvý tohtosezónny hetrik po presnej kolmici od Erica Garciu.

Domáci Toni Martinez po prestávke trafil žrď, rovnako ako striedajúci Ansu Fati na strane Barcelony, a tak sa už skóre nezmenilo.

Katalánci poľahky dokráčali k ôsmemu víťazstvu v ligovej sezóne, jedinou škvrnou bolo zranenie Ferrana Torresa už v 6. minúte. Alavés je po tretej prehre za sebou v tabuľke na 12. mieste.

Girona zdolala na domácom štadióne Bilbao 2:1, o jej triumfe rozhodol gól uruguajského veterána Cristhiana Stuaniho z pokutového kopu v deviatej minúte nadstavenia.

Hostia vyšli bodovo naprázdno aj preto, že Alex Berenguer v 28. a Ander Herrera v 58. minúte nepremenili penalty.

Tretí tím minulej sezóny La Ligy zastavil sériu bez víťazstva, od 1. septembra nevyhral šesť zápasov vo všetkých súťažiach.

Girona bude najbližší súper Slovana Bratislava v Lige majstrov, vzájomný súboj v Katalánsku je na programe v utorok 22. októbra.

V sevillskom derby slávili triumf hráči FC, ktorí zvíťazili nad Betisom 1:0. Jediný gól zápasu dal v 50. minúte belgický útočník Dodi Lukebakio z pokutového kopu.

Domáci sa tak v tabuľke bodovo dotiahli na mestského rivala, Betis je desiaty, FC o skóre dvanásty.

La Liga - 8. kolo:

Deportivo Alavés - FC Barcelona 0:3 (0:3)

Tabuľka: La Liga

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelona si napravila chuť po nečakanej prehre, Lewandowski sa blysol hetrikom