Futbalisti 1. FC Tatran Prešov.
Futbalisti 1. FC Tatran Prešov. (Autor: Facebook 1. FC Tatran Prešov)
Ivan Mriška|3. sep 2024 o 19:25

Na programe boli tri zápasy druhého kola.

BRATISLAVA. Pohárová súťaž Slovnaft Cup prináša krásne príbehy. Najmä, keď sa malé kluby stretnutú s ostrieľanými profesionálmi.

V utorok sa hrali tri stretnutia druhého kola.

Prišlo 1 200 ľudí

Na postup sa nadreli futbalisti druholigového Prešova, ktorí v piatoligových Kendiciach vyhrali len tesne 2:1.

Veľký favorit sa ujal vedenia v 24. minúte, keď sa presadil Matej Franko. V 76. minúte upravil na 0:2 Aliou Diao, no zakrátko rozjasal domáce tribúny Martin Dupkala.

Domáci sa snažili poslať duel do penált, no gól už nepadol, a tak do ďalšieho kola postupuje Prešov, ktorý teraz vyzve Sláviu TU Košice.

Stretnutie v Kendiciach sledovala krásna divácka návšteva, 1 200 divákov.

Stropkov čaká sviatok

Postup do tretieho kola si zabezpečil aj treťoligový Stropkov, ktorý zvíťazil v piatoligovej Gelnici 4:2. V ďalšom kole čaká Stropkov veľký futbalový sviatok, na domácom trávniku privíta Košice.

V treťom zápase hracieho dňa si piatoligová Nacina Ves poradila s tímom Sobrance-Sobranecko zo štvrtej ligy 3:1. V ďalšom kole čaká na Nacinu Ves košická Lokomotíva.

Víťaz tohtosezónneho Slovnaft Cupu získa prémiu 50 000 eur, zdolaný finalista 20 000 eur. Semifinalisti získajú po 5 000 eur a najúspešnejší klub zo súťaží, ktoré riadia regionálne zväzy, 3000 eur.

Slovnaft Cup - 2. kolo:

Kendice - Prešov 1:2 (0:1)

Góly: 78. Dupkala - 24. Franko, 76. Aliou Diao.

Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

Gelnica - Stropkov 2:4 (1:3)

Góly: 39. Bandžuch, 53. Spinelli Buonovino - 19. Slebodník, 30. Kevin Daniel Castrillón Gómez, 37., 81. Mateo Mejia Olarte.

Nacina Ves - Sobrance-Sobranecko 3:1 (0:0)

Góly: 68. Černák, 75. Kokočák, 90. Tokár - 51. Kostič.

Domov»Futbalnet»Krásna návšteva. Prešov sa však na postup poriadne natrápil (Slovnaft Cup)