Rodí sa nová hviezda? Je to najväčší klenot, budúci líder Slovenska, tvrdí expert

Tomáš Rigo v drese Baníku Ostrava
Tomáš Rigo v drese Baníku Ostrava (Autor: Profimedia)
Pavol Spál|25. mar 2024 o 17:30

Zrýchľuje hru, má faktor X, tvrdí renomovaný tréner.

BRATISLAVA. Je to zjav českej ligovej scény, kreatívny hráč s obrovským potenciálom. Má iba dvadsaťjeden a na Slovensku je stále pomerne málo známy. 

Je zvyknutý hovoriť aj česky.

„Tomáš Rigo je suverénne najväčší klenot Baníka. „Z ničoho sa ne.....dí. Je mentálne silný futbalista. Rovno do toho naskočil, ako keby hral ligu už desať rokov,“ vyhlásil Michal Kvasnica. Redaktor denníka Sport a webu iSport.cz sa špecializuje na Baník Ostrava. 

„Má veci, ktoré sú nečakané a hlavne dáva ozaj krásne góly. Ešte v lige nestrelil škaredý gól. K tomu jeho prehľad v hre. Je to klasický stredopoliar s dobrou strelou,“ dodal Jiří Fejgl, tiež redaktor denníka Sport. 

Rigo obom pripomína niekdajšieho nemeckého reprezentanta Bastiana Schweinsteigera, či slávneho Španiela Cesca Fabregasa.

Aj toto sa dozviete v článku

  • Ako sa na Morave rodí slovenská hviezda?
  • Ako ho chválil renomovaný tréner?
  • Jeho radary v šestnástich svietili podobne ako v prípade najlepších európskych hráčov. Ako to myslel?
  • Koho pripomína a v čom je výnimočný?
  • Aké má podrobné čísla?

„Prirovnanie k Marekovi Hamšíkovi sedí možno ešte viac, až ma mrzí, že nás tiež hneď nenapadlo,“ dodal Kvasnica pre Sportnet. 

Ako tínedžer proti lídrovi Bundesligy

„Je to budúci ťahúň slovenskej reprezentácie. Fakt som si istý, že je to budúci hráč jednej z TOP 5 európskych súťaží,“ dodal Kvasnica.

Šikovný stredopoliar sa dostal prvýkrát do nominácie Francesca Calzonu, v národnom tíme je nováčikom. Kto je to Tomáš Rigo? Je ozaj taký dobrý? Koho pripomína?

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»Rodí sa nová hviezda? Je to najväčší klenot, budúci líder Slovenska, tvrdí expert