Vyhral Ligu majstrov, no trápil sa. Werner sa vracia do Lipska

Futbalisti Chelsea Mason Mount a Timo Werner.
Futbalisti Chelsea Mason Mount a Timo Werner. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. aug 2022 o 20:30

Je historicky najlepším strelcom RB Lipsko.

LIPSKO. Nemecký futbalista Timo Werner sa po dvoch rokoch v FC Chelsea vrátil do RB Lipsko. So staronovým zamestnávateľom podpísal štvorročný kontrakt.

Nemecký klub potvrdil angažovanie 26-ročného útočníka v utorok na oficiálnej stránke, podľa agentúry AFP zaňho zaplatil 25 miliónov libier.

Pred dvoma rokmi putoval Werner opačným smerom za 55 miliónov. S anglickým tímom vyhral v roku 2021 Ligu majstrov, ale v uplynulom období nemal stabilné miesto v zostave.

Prejavil túžbu odísť, aby pravidelne nastupoval a aby sa dostal do kádra nemeckej reprezentácie na MS 2022. V najcennejšom drese má na konte 53 vystúpení. S 95 gólmi vo všetkých súťažiach je najlepší strelec v histórii Lipska.

"Som veľmi rád, že budem opäť hrať za RB Lipsko. V rokoch 2016 až 2020 sa mi tu darilo. Odišiel som dôstojne ako strelecký rekordér klubu, ale to je minulosť a teraz sa pozerám dopredu. Klub aj ja sme sa za uplynulé dva roky posunuli na vyššiu úroveň.

Takisto som nesmierne vďačný za čas, ktorý som prežil v Chelsea. Vnímal som obrovskú podporu a nikdy nezabudnem, ako za mnou ľudia stáli v dobrých i náročnejších okamihoch," povedal Werner.

Nachádzate sa tu: