Inter Miláno.
Inter Miláno. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|17. aug 2024 o 20:52 (aktualizované 17. aug 2024 o 23:08)

Na ihrisku Janova len remizoval.

RÍM. Úvodný zápas nového ročníka Serie A medzi Janovom a úradujúcim majstrom Interom Minálom sa skončil nerozhodne 2:2.

Hostia viedli v nadstavenom čase po dvoch góloch Marcusa Thurama, ich súper však vyrovnal po nepremenenej penalte zásluhou Juniora Messiasa.

V Janove otvorili skóre v 20. minúte nečakane domáci, na gól Alessandra Vogliacca odpovedal po polhodine hry Thuram.

Ten vsietil aj ďalší, ktorý platil až po preskúmaní systémom VAR. V nadstavenom čase mali domáci veľkú možnosť v podobe penalty, ktorú nepremenil Messias. O chvíľu však práve on zariadil pre Janov bod.

Rovnakým výsledkom začala svoj návrat do najvyššej súťaže aj Parma, ktorá privítala Fiorentinu.

V najvyššej talianskej súťaži nebola tri roky a v sobotu viedla takmer hodinu hry. Nevyužila však vylúčenie Marina Pongračiča v závere stretnutia.

Futbalisti AC Miláno remizovali vo svojom úvodnom zápase nového ročníka Serie A s FC Turín 2:2. Ešte pár minút pred koncom to vyzeralo na senzáciu v podobe výhry hostí, ktorí naposledy zdolali AC na San Sire v riadnom hracom čase pred takmer 24 rokmi.

Po polhodine poslal loptu do vlastnej brány Malick Thiaw a na 2:0 zvýšil Duvana Zapatu v 68. minúte.

Úradujúci vicemajstri však vyrovnali v priebehu šiestich minút a bod pre nich zabezpečil Noah Okafor v nadstavenom čase.

Štvoricu sobotných duelov doplnila ďalšia remíza medzi Empoli a Monzou, ktorých stretnutie sa skončilo 0:0.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»VIDEO: Zaváhanie hneď na úvod sezóny. Obhajca trofeje neudržal vedenie