Neapol rozstrieľal Sassuolo na kúsky, Calzona si pripísal premiérový triumf

Chviča Kvaracchelia a Victor Osimhen sa tešia z gólu.
Chviča Kvaracchelia a Victor Osimhen sa tešia z gólu. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|28. feb 2024 o 20:01 (aktualizované 28. feb 2024 o 22:48)

Hetrikom sa blysol Victor Osimhen.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno zvíťazili v dohrávke 21. kola Serie A nad Atalantou Bergamo 4:0 a upevnili si vedenie v tabuľke. Pred druhým Juventusom Turín majú už 12-bodový náskok.

V lombardskom derby sa ujali vedenia v 26. minúte zásluhou Mattea Darmiana. V nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil Lautaro Martinez.

Na začiatku druhého dejstva nepremenil argentínsky kanonier pokutový kop, no z dorážky sa presadil Federico Dimarco. V 72. minúte stanovil konečný výsledok striedajúci Davide Frattesi.

Neapol v zostave so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom triumfoval na pôde Sassuola presvedčivo 6:1.

Tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona tak zaznamenal prvé víťazstvo v úlohe hlavného kouča SSC v najvyššej talianskej súťaži.

Hetrikom sa blysol nigérijský útočník Victor Osimhen, dva góly pridal Gruzínec Chviča Kvaracchelia. Obaja si pripísali na konto aj asistenciu.