Empoli v prestrelke zdolalo Sassuolo, Salernitana sa nezmohla ani na gól

Radosť hráčov Empoli.
Radosť hráčov Empoli. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|24. feb 2024 o 21:50 (aktualizované 24. feb 2024 o 23:10)

Hráči Empoli zvíťazili v druhom z uplynulých troch zápasov a po zápase figurujú na 13. priečke.

RÍM. Futbalisti AC Monza zvíťazili na ihrisku US Salernitana 2:0 v sobotňajšom zápase 26. kola talianskej Serie A.

O triumfe rozhodli v záverečnej štvrťhodine, keď v 78. minúte skóroval Daniel Maldini, na ktorého o opäť minút nadviazal Matteo Pessina.

Pre Salernitanu to bola tretia prehra za sebou, po ktorej má na poslednom 20. mieste naďalej 6-bodovú stratu na Cagliari a 7-bodovú na priečku mimo pásma zostupu.

Monza neprehrala už štvrtý zápas v sérii a po zápase figurovala na 11. mieste.

Hráči FC Empoli zvíťazili na ihrisku Sassuolo Calcio 3:2. O ich triumfe rozhodol v 4. minúte nadstaveného času stredopoliar Simone Bastoni, ktorý nastúpil po takmer dvoch mesiacoch.

Hráči Sassuola prehrali päť z uplynulých šiestich zápasov a priebežne sú na 17. mieste iba o skóre pred Veronou nad pásmom zostupu.

Hráči Empoli zvíťazili v druhom z uplynulých troch zápasov a po zápase figurovali na 13. priečke.

Futbalisti FC Janov zvíťazili nad Udinese Calcio 2:0 v sobotňajšom zápase talianskej Serie A.

Oba góly strelili už v prvom polčase, ktorom sa v 36. minúte presadil Mateo Retegui a krátko na to aj Mattia Bani.

Pre Janov to bolo prvé víťazstvo po troch zápasoch a upevnil si ním priebežné 12. miesto. Udinese je naďalej tri body nad pásmom zostupu, na 16. mieste má 23 bodov.

Serie A - 26. kolo:

Sassuolo Calcio - FC Empoli 2:3 (0:1)

Góly: 54. Pinamonti (11 m), 77. Ferrari - 11. Luperto, 64. Niang (11 m), 90.+4 Bastoni

US Salernitana - AC Monza 0:2 (0:0)

Góly: 78. Maldini, 83. Pessina

FC Janov - Udinese Calcio 2:0 (2:0)

Góly: 36. Retegui, 40. Bani

ČK: 49. Kristensen (Udin.) po 2. ŽK

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Empoli v prestrelke zdolalo Sassuolo, Salernitana sa nezmohla ani na gól