Ondrej Duda (vpravo) v drese tímu Hellas Verona.
Ondrej Duda (vpravo) v drese tímu Hellas Verona. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)
TASR|13. jan 2024 o 17:35 (aktualizované 13. jan 2024 o 23:25)

Stanislav Lobotka odohral celý zápas.

RÍM. Futbalisti Hellasu Verona zvíťazili v sobotňajšom zápase 20. kola talianskej Serie A nad Empoli 2:1. Ondrej Duda asistoval pri prvom góle domácich, keď z rohového kopu zacentroval na hlavu skórujúceho Milana Djuriča.

Zápas sa však pre slovenského reprezentanta predčasne skončil v 87. minúte, keďže rozhodca vylúčil Dudu po druhej žltej karte.

V základnej zostave Hellasu nastúpil aj jeho krajan Tomáš Suslov, ktorý striedal v nadstavenom čase. Verona sa po víťazstve dostala z pásma zostupu, v neúplnej tabuľke sa posunula na 17. priečku.

Neapol so Stanislavom Lobotkom zvíťazil nad Salernitanou 2:1. O jeho triumfe rozhodol v šiestej minúte nadstaveného času stopér Amir Rrahmani.

V drese hostí nastúpil obranca Norbert Gyömbér, ktorý odohral 84 minút.

Úradujúci taliansky majster vybojoval prvé víťazstvo po troch zápasoch a s 31 bodmi mu patrí šiesta priečka. Salernitana zostala na poslednom 20. mieste.

Inter Miláno si pripísal 16. ligové víťazstvo v tejto sezóne, keď na pôde Monzy suverénne zvíťazil 5:1 a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke.

Dvomi gólmi pomohli k víťazstvu Hakan Calhanoglu a Lautaro Martinez, ďalší zásah pridal v závere Marcus Thuram. Inter si vybudoval na čele súťaže už päťbodový náskok pred druhým Juventusom Turín.

Serie A - 20. kolo:

Monza - Inter Miláno 1:5 (0:2)

Góly: 69. Pessina (z 11 m) - 12. a 61. Calhanoglu (prvý z 11 m), 14. a 84. Martinez (druhý z 11 m), 88. Thuram

Hellas Verona - Empoli 2:1 (1:0)

Góly: 3. Djurič, 56. Ngonge - 64. Žurkowski

ČK: 87. Duda (Hellas) po 2. ŽK

/Tomáš Suslov hral do 90.+2 min, Ondrej Duda (obaja Verona) nastúpil v základnej zostave, v 87. min dostal ČK/

Neapol - Salernitana 2:1 (1:1)

Góly: 45.+4 Politano (z 11 m), 90.+6 Rrahmani - 29. Candreva

/Stanislav Lobotka odohral celý zápas - Norbert Gyömbér hral do 84. min/

FC Janov - FC Turín 0:0

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»VIDEO: Duda dostal červenú kartu, Neapol vyhral po skoro mesiaci