VIDEO: Neapol v závere zachraňoval proti Interu remízu. Gól padol po parádnej práci Lobotku

Fotka zo zápasu SSC Neapol - Inter Miláno.
Fotka zo zápasu SSC Neapol - Inter Miláno. (Autor: TASR/LaPresse via AP)
TASR|1. mar 2025 o 20:08 (aktualizované 1. mar 2025 o 22:53)

Futbalisti SSC Neapol strácajú na svojho dnešného súpera jeden bod.

RÍM. Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom remizovali v šlágri 27. kola talianskej Serie A s Interom Miláno 1:1.

V tabuľke zostali druhí so stratou jedného bodu na sobotňajšieho súpera a rivala v boji o titul.

"Nerazzurri" viedli od 22. minúty po priamom kope Federica Dimarca. Neapol vyrovnal v 87. minúte, keď sa po akcii Lobotku presadil striedajúci Philipp Billing.

Inter premenil hneď prvú šancu v zápase, keď Dimarco ľavačkou z priameho kopu nechytateľnou strelou prekonal Alexa Mereta.

VIDEO: Gól Interu Miláno

Neapol mohol vyrovnať v 34. minúte, keď si Romelu Lukaku šikovne nabehol na zadnú žrď, no trafil iba bočnú sieť.

Belgický útočník sa nepresadil ani v závere prvého polčasu, keď jeho strelu zblokovala obrana Interu na roh.

V druhom polčase mal Neapol územnú prevahu. Strela Lobotku v 57. minúte mierila vysoko nad, bombu Scotta McTominaya vyboxoval Josep Martinez.

V 87. minúte však Lobotka zaviezol loptu do šestnástky a prihral voľnému Billingovi.

Jeho prvú strelu Martinez vyrazil, no len pred Dána, ktorý na druhý pokus vyrovnal na 1:1.

VIDEO: Vyrovnávajúci gól SSC Neapol

Aj v prvom vzájomnom zápase sa na San Sire zrodil výsledok 1:1. Neapol nevyhral už päť duelov.

Atalanta Bergamo doma iba remizovala s Benátkami 0:0. V tabuľke je tretia s trojbodovou stratou na Inter.

Serie A - 27. kolo:


Udinese Calcio - Parma Calcio 1:0 (1:0)

Gól: 38. Thauvin (z 11 m)

SSC Neapol - Inter Miláno 1:1 (0:1)

Góly: 87. Billing - 22. Dimarco

/S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

Atalanta Bergamo - Benátky 0:0

Tabuľka Serie A

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»VIDEO: Neapol v závere zachraňoval proti Interu remízu. Gól padol po parádnej práci Lobotku