Norbert Gyömbér v zápase Juventus Turín - US Salernitana.
Norbert Gyömbér v zápase Juventus Turín - US Salernitana. (Autor: TASR/AP)
TASR, SITA|20. mar 2022 o 17:25 (aktualizované 20. mar 2022 o 22:48)

Rímske derby v prospech AS, nad Laziom triumfovalo rozdielom triedy.

TURÍN. Futbalisti Sampdorie Janov v nedeľu zvíťazili v zápase 30. kola talianskej Serie A na pôde Benátok 2:0.

Juventus Turín zdolal v domácom zápase US Salernitanu 2:0. V drese hostí, ktorí vyhrali naposledy 9. januára, sa predstavil aj slovenský obranca Norbert Gyömbér.

Slovák patril k najlepším hráčom svojho tímu, portál SofaScore.com mu udelil vysokú známku 7,0. Vyššiu ju mal z tímu hostí iba brankár Luigi Sepe.

"V zápase sme ukázali odhodlanie, pretože hrozilo, že nás zasiahne vypadnutie z Ligy majstrov. Chlapci dobre zareagovali a odohrali skvelý duel. V druhom polčase sme mohli streliť aj tretí gól, ale boli sme unavení.

Inter má potenciálne o štyri body viac ako my, zatiaľ sa na to musíme pozerať z nadhľadu. Verím, že sa hráči po prestávke vrátia zdraví a ostatní dobre zregenerujú," povedal pre klubovú TV kouč Juventusu Massimiliano Allegri.

Rímske derby dopadlo jednoznačne v prospech hráčov AS, ktorí zdolali Lazio 3:0.

Domáci viedli už v prvej minúte po góle Tammyho Abrahama, od ktorého sa lopta odrazila do bránky pri rohovom kope. Angličan pridal ďalší presný zásah po zhruba 20 minútach a skóre uzavrel už v prvom polčase Lorenzo Pellegrini.