Škriniarov Inter prvýkrát v sezóne padol, prehral na ihrisku Lazia Rím

Milan Škriniar a Matias Vecino v súboji v zápase Lazio Rím - Inter Miláno.
Milan Škriniar a Matias Vecino v súboji v zápase Lazio Rím - Inter Miláno. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, pf|26. aug 2022 o 22:42

Nováčik AC Monza neudržal vedenie.

RÍM. Futbalisti Interu Miláno prvýkrát prehrali v novej sezóne talianskej Serie A. V piatkovom zápase 3. kola padli na ihrisku Lazia Rím 1:3.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral v drese hostí celý zápas. Špecializovaný portál SofaScore.com mu udelil najvyššiu známku z defenzívy Interu.

Úradujúci vicemajster stratil prvé body v sezóne, predtým dokázal zdolať Lecce i Speziu.

O jeho prehre vo "večnom meste" rozhodla dvojica striedajúcich hráčov Lazia. Na 2:1 dal v 75. minúte Luis Alberto, v 86. minúte pridal poistku Pedro. Škriniar odohral celý zápas trojčlennej obrannej formácii hostí.

Nováčik AC Monza naopak nedokázal prvýkrát bodovať v najvyššej súťaži, hoci sa v domácom zápase s Udinese dostalo do vedenia.

Hostia však rýchlo vyrovnali a o triumfe hostí rozhodol dvanásť minút pred koncom Yenoma Destiny Udogie.

Serie A - 3. kolo:

AC Monza - Udinese Calcio 1:2 (1:1)

Góly: 32. Colpani - 36. Beto, 78. Udogie

Lazio Rím - Inter Miláno 3:1 (1:0)

Góly: 40. Felipe Anderson, 75. Luis Alberto, 86. Pedro - 51. L. Martinez

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Škriniarov Inter prvýkrát v sezóne padol, prehral na ihrisku Lazia Rím