Neuveriteľný výkon. Útočník Interu nasúkal až štyri góly za 26 minút

Lautaro Martinez.
Lautaro Martinez. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. sep 2023 o 17:15 (aktualizované 30. sep 2023 o 23:00)

V drese Neapolu skóroval aj kanonier Victor Osimhen.

RÍM. Futbalisti US Lecce podľahli v 7. kole talianskej Serie A doma úradujúcemu majstrovi SSC Neapol 0:4. Ten sa v tabuľke posunul na tretie miesto.

Hostia sa dostali do vedenia vďaka dvom gólovým hlavičkám. V 16. minúte skóroval Leo Ostigard a na začiatku druhého polčasu aj Victor Osimhen.

Slovenský stredopoliar hostí Stanislav Lobotka odohral 75 minút, a tak zvyšné dva presné zásahy svojich spoluhráčov sledoval z lavičky náhradníkov.

Slovenský futbalista Stanislav Lobotka v zápase proti Lecce.
Slovenský futbalista Stanislav Lobotka v zápase proti Lecce. (Autor: TASR/ LaPresse via AP)

V 88. minúte presne pálil spoza šestnástky Gianluca Gaetano a v nadstavenom čase premenil nariadený pokutový kop Matteo Politano.

Inter Miláno zvíťazil na pôde Salernitany 4:0 a dostal sa na čelo tabuľky.

O triumfe hostí rozhodol štyrmi gólmi argentínsky útočník Lautaro Martinez, Norbert Gyömbér odohral za Salernitanu celý zápas a dostal žltú kartu.

AC Miláno zdolalo na domácom trávniku Lazio Rím 2:0.

Serie A - 7. kolo:

Lecce - Neapol 0:4 (0:1)

Góly: 16. Ostigard, 51. Osimhen, 88. Gaetano, 90+4. Politano (z 11m)

/Stanislav Lobotka (Neapol) odohral 75 minút/

AC Miláno - Lazio Rím 2:0 (0:0)

Góly: 60. Pulišič, 88. Okafor

Salernitana - Inter Miláno 0:4 (0:0)

Góly: 63., 78., 85. a 89. Lautaro Martinez (tretí z 11 m)

/Norbert Gyömbér (Salernitana) odohral celý zápas a dostal ŽK/

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neuveriteľný výkon. Útočník Interu nasúkal až štyri góly za 26 minút