Neapol prišiel o líderskú pozíciu. Škriniarov Inter jasne zdolal AS Rím

Milan Škriniar sa teší so svojimi spoluhráčmi po strelenom góle.
Milan Škriniar sa teší so svojimi spoluhráčmi po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. dec 2021 o 20:20 (aktualizované 4. dec 2021 o 22:45)

Nezaváhalo ani AC Miláno.

MILÁNO. Futbalisti SSC Neapol prišli v 16. kole talianskej Serie A o post lídra. V sobotu podľahli doma Atalante Bergamo 2:3 a spadli v tabuľke až na tretiu priečku za oba milánske tímy AC a Inter, ktoré nezaváhali.

Neapol viedol polhodinu pred koncom 2:1, no hostia potom gólmi Meriha Demirala a Rema Freulera otočili skóre. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil v základnej zostave SSC a hral do 56. minúty.

Tabuľku vedú po sobote hráči AC Miláno, ktorí vyhrali nad poslednou Salernitanou 2:0. O svojom triumfe rozhodli dvoma gólmi v úvodných osemnástich minútach.

Najskôr sa v 5. minúte prízemnou strelou k žrdi presadil Franck Kessie a poistku pre favorita potom pridal belgický stredopoliar Alexis Saelemaekers.

V strede obrany odohral v drese hostí celý zápas slovenský reprezentant Norbert Gyömbér.

Aj druhý milánsky klub Inter zabral naplno, keď vyhral na pôde AS Rím 3:0. Všetky góly dal už do prestávky.

V obrane "modro-čiernych" nechýbal slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar. Rimania prehrali štvrtý z uplynulých šiestich duelov.

Inter zvíťazil štvrtýkrát v sérii a na mestského rivala stráca jeden bod.