Simone Inzaghi.
Simone Inzaghi. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. aug 2024 o 12:12

Nerozhodne sa skončili všetky štyri úvodné zápasy Serie A.

RÍM. Úradujúci taliansky futbalový majster aj vicemajster vstúpili do novej sezóny Serie A prekvapivými remízami.

Súčasný držiteľ scudetta Inter Miláno si odniesol len bod z Janova (2:2), kým jeho mestský rival AC takmer prehral na San Sire s Turínom (2:2).

Zaujímavosť je, že nerozhodne sa skončili všetky štyri úvodné zápasy nového ročníka najvyššej talianskej súťaže.

Bod pre Janov zaistil v piatej minúte nadstavenie Junior Messias, Brazílčan kopal penaltu po ruke Yanna Bissecka.

Brankár hostí Yann Sommer jeho pokus síce chytil, no útočníkovi nikto nezabránil v dorážke.

Janovčania zaskočili favorita už v úvode, keď poslal Mattia Bani na bránu náročnú hlavičku, ktorá skončila na brvne.

Sommer tak nebol stopercentne pripravený na ďalší pokus Alessandra Vogliacca, ktorého neubránil Yann Bisseck.

Spomedzi hostí bol aktívny najmä Marcus Thuram, ktorý aj strelil oba góly Interu. Najprv predĺžil hlavou k žrdi center Nicola Barellu a v závere si nadhodil brankára Pierluigiho Golliniho nízkym lobom. Tento gól ešte prešetroval systém VAR pre možný ofsajd.

"Sme sklamaní, pretože chlapci podali veľmi kvalitný výkon. V prvom polčase sme hrali veľmi dobre a veľa sme si toho vytvorili, ale inkasovali sme nešťastný gól. Ak si necháte streliť dva góly ako dnes, je ťažké vyhrávať zápasy," zhodnotil zápas tréner hostí Simone Inzaghi pre AFP.

Pre domácich bol výsledok vynikajúci nielen vzhľadom na kvalitu súpera, ale aj početné letné odchody a zranenia.

"Chlapci boli dnes naozaj skvelí. Vzhľadom na všetky ťažkosti vedeli, aké to bude ťažké, ale reagovali výborne," poznamenal domáci tréner Alberto Gilardino.

Ostrá premiéra s AC nevyšla ideálne novému trénerovi Paulovi Fonsecovi.

V snahe o zablokovanie strely Raoula Bellanovu poslal najprv loptu do vlastnej brány Malick Thiaw a krátko pred prestávkou vytiahol brankár hostí Vanja Milinkovič-Savič špičkový zákrok na unikajúceho Rafaela Leaa.

V 68. minúte sa zdalo, že je postarané o senzáciu – Valentino Lazaro poslal krátky center na hlavu Duvana Zapatu a ten v obklopení nedôrazných domácich obrancov skóroval. Úradujúci vicemajstri však v priebehu šiestich minút vyrovnali.

Tijjani Reijnders najprv našiel v skrumáži Alvara Moratu, ktorému sa v premiére za AC Miláno podarilo skórovať z prvej.

V nadstavení predviedol po centri Yunusa Musaha nechytateľný volej zvnútra šestnástky Noah Okafor.

"Musíme si zo zápasu zobrať pozitíva. Získali sme bod, keď to vyzeralo, že nezískame nič. Potrebujeme však odvahu už od prvej minúty.

Musíme sa posilniť mentálne, musíme pochopiť, že na to, aby sme získali tituly, je potrebné vynaložiť úsilie, pracovať a byť tvrdší tím," nechal sa počuť po stretnutí Morata.

"Rossoneri" boli veľmi blízko k prvej domácej prehre s Turínom v riadnom hracom čase od septembra 2000.

Vtedy hostia vyhrali v odvete osemfinále Talianskeho pohára 1:0, na ich úkor však postúpilo AC s celkovým skóre dvojzápasu 3:2.

Tabuľka Serie A

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Nemôžeme dostať takéto góly, hneval sa tréner Interu. Na San Sire sa rodilo prekvapenie