Gólová radosť hráčov SSC Neapol. (Autor: TASR/ANSA)

SSC Neapol - ACF Fiorentina 3:0 (1:0)

Góly: 22. Simeone, 84. a 87. Zerbin

/S. Lobotka (Neapol) odohral celý zápas/

RIJÁD. Futbalisti SSC Neapol sa stali prvými finalistami talianskeho Superpohára.

Vo štvrtkovom semifinále v saudskoarabskom Rijáde zvíťazili nad ACF Fiorentina 3:0 aj za pomoci slovenského reprezentačného stredopoliara Stanislava Lobotku, ktorý odohral celý zápas.

Víťazný gól stretnutia zaznamenal už v 22. minúte Giovanni Simeone.

Fiorentina mohla v prvom polčase rýchlo vyrovnať, no systém VAR najprv zrušil gól Lucasa Beltrana pre ofsajd a krátko pred prvou prestávkou nevyužil Jonathan Ikone nariadený pokutový kop, keď svoju strelu poslal tesne nad brvno.

V druhom polčase poistil výhru SSC dvoma gólmi v závere stretnutia Alessio Zerbin.

V pondelkovom finále nastúpia Neapolčania proti víťazovi druhého semifinále, v ktorom si v piatok zmerajú sily Inter Miláno a Lazio Rím.

Domov»Futbal»Taliansko»Fiorentina svoje šance nedokázala využiť, o taliansky Superpohár zabojuje Neapol