Zľava Džaba Kankava, Kennan Bajrič, Erik Daniel a Juraj Kucka bojujú v zápase FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|22. okt 2023 o 19:28 (aktualizované 22. okt 2023 o 20:30)

Rozhodujúci gól strelil Lovat.

Niké liga - 11. kolo

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 1:2 (1:2)

Góly: 66. Zeljkovič - 64. Čavrič, 76. Lovat

Rozhodovali: Ziemba - Poláček, Vorel. ŽK: Ďuriš, Mikovič - Barseghjan, Blackman, Lovat

Trnava: Takáč - Kóša, Štetina, Djurič - Koštrna (79. Šulek), Zeljkovič, Procházka (84. Paur), Mikovič (46. Ristovski) - Ofori (79. Bernát), Ďuriš, Daniel

Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer - Blackman (87. Pauschek), Kankava, Kucka, Lovat - Barseghjan, Čavrič (90.+1 Savvidis), Zmrhal (65. Strelec)

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

TRNAVA. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom derby v rámci 11. kola Niké ligy na ihrisku Spartaka Trnava 2:1 a vyšvihli sa na čelo tabuľky.

Úradujúci majster natiahol víťaznú šnúru vo všetkých súťažiach na osem stretnutí a vedie ligu pred AS Trenčín, s ktorým má na konte rovnaký počet 23 bodov, ale odohral o zápas menej. Trnava figuruje na 6. mieste.

Už v úvodných sekundách hlavný rozhodca prerušil zhruba na päť minút zápas po tom, ako domáci fanúšikovia spôsobili vo svojom sektore požiar a zasahovať museli hasiči.

Prvý polčas 159. derby Trnavy a Slovana priniesol bojovný futbal s minimom šancí a bez priameho streleckého pokusu na bránu.

Po hodine hry vyšiel Slovanu rýchly brejk, Kucka "posadil" loptu na hlavu Čavriča a ten ju umiestnil presne k žrdi.

Domáci vyrovnali o dve minúty, z diaľky sa presadil Zeljkovič a otvoril si strelecký účet v lige. Slovan napokon strhol víťazstvo na svoju stranu po exportnom góle Lovata.

Na snímke brankár Slovana Milan Borjan gestikuluje  počas zápasu 11. kola Niké ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 22. októbra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

- Slovensko šport futbal NL Niké liga muži
- TTX
Na snímke tréner Slovana Vladimír Weiss st. sleduje zápas 11. kola Niké ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 22. októbra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

- TTX
Na snímke vpravo kapitán Spartaka Martin Mikovič a hráč Slovana Tigran Barseghjan bojujú o loptu počas zápasu 11. kola Niké ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 22. októbra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

- TTX
Na snímke vľavo hráč Spartaka Michal Ďuriš a hráč Slovana Kevin Wimmer bojujú o loptu počas zápasu 11. kola Niké ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 22. októbra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

- TTX
Na snímke vpravo hráč Spartaka Sebastián Kóša a hráč Slovana Aleksandar Čavrič bojujú o loptu počas zápasu 11. kola Niké ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 22. októbra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

- TTX
Na snímke zľava hráč Spartaka Roman Procházka, hráč Slovana Aleksandar Čavrič a hráč Spartaka Michal Ďuriš počas zápasu 11. kola Niké ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 22. októbra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

- TTX
Na snímke zľava hráči Slovana Džaba Kankava, Kennan Bajrič, hráč Spartaka Erik Daniel a kapitán Slovana Juraj Kucka bojujú o loptu počas zápasu 11. kola Niké ligy medzi FC Spartak Trnava a ŠK Slovan Bratislava v Trnave v nedeľu 22. októbra 2023. FOTO TASR - Lukáš Grinaj

- TTX

"Výborný zápas. Prvý polčas bol taktický, hralo sa zrkadlo. Po zmene strán sme však boli futbalovejší. Mali sme viac šancí ako domáci, hrali sme disciplinovane. Mali sme vo svojom strede Čavriča, ktorý vyčnieva o triedu nad všetkými, hoci mal v týždni problémy s kolenom," povedal po zápase tréner Slovana Vladimír Weiss st. pre stanicu Dajto.

"Čavrič je nielen výborný futbalista, ale aj človek. Má pripravenú novú zmluvu a verím, že zostane v klube," dodal Weiss.

"Bol to remízový zápas, ktorý rozhodol exportný gól Lovata. V prvom polčase hrali obe mužstvá zrkadlovo, nebol to pekný futbal. Chceli sme v polčase zmeniť rozostavenie, lebo Slovan nás v niektorých situáciách 'prehrával'," uviedol trnavský kouč Michal Gašparík.

"Dnes sme neboli kvalitní, nikto z hráčov to nezobral na seba a preto sme prehrali," zhodnotil Gašparík.