Fanúšikovia Spartaka Trnava.
Fanúšikovia Spartaka Trnava. (Autor: TASR)
Michal Šášky, Pavol Spál|22. okt 2023 o 17:47 (aktualizované 22. okt 2023 o 19:28)

Zapálili vlajku Slovana, zasahovať museli hasiči.

TRNAVA. Najväčšie slovenské derby medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava v 11. kole Niké ligy sa hralo iba 35 sekúnd.

Vtedy musel rozhodca Peter Ziemba zápas prvýkrát prerušiť. V sektore domácich fanúšikov museli zasahovať hasiči.

Fanúšikovia Spartaka použili pyrotechniku, ktorá sa im vymkla spod kontroly. Tvrdé jadro zapálilo vlajku Slovana.

Húkali húkačky. Stúpal hustý dym. Dlhšie sa nehralo. Zimeba dokonca stiahol hráčov z hracej plochy, pretože sa chystalo do akcie aj hasičské auto.

„Prečo ja mám to šťastie komentovať zápasy v Trnave, kde sa stále čosi udeje,“ smial sa Marek Sapara pri mikrofóne TV Dajto.

Sapara bol spolukomentátorom aj derby v októbri 2021, kedy sa na ihrisku pobili fanúšikovia oboch táborov.

Hra pokračovala až po piatich minútach, ktoré arbitri na konci prvého polčasu zohľadnili pri nadstavenom čase.

Nebolo to však posledný raz, čo trnavskí fanúšikovia zasiahli do priebehu tradičného derby. Ziemba musel reagovať aj desať minút pred koncom.

Ohňostroj fanúšikov v zápase Spartak Trnava - Slovan Bratislava.
Ohňostroj fanúšikov v zápase Spartak Trnava - Slovan Bratislava. (Autor: Patrik Tkáč, TA3)

Vtedy sa totiž priamo z tribúny spustil mohutný ohňostroj. Zdalo sa, že časť pyrotechniky zasiahla aj brankára Slovana Milana Borjana.

Priaznivcom musel dohovoriť domáci kapitán Roman Procházka, Trnave totiž hrozilo pri opakovanom previnení vypratanie fanúšikovského sektora či dokonca kontumácia.

Spartak Trnava - Slovan Bratislava sme sledovali ONLINE. Hostia triumfovali 2:1 a dotiahli sa na doterajšieho lídra z Trenčína.