Bellingham ťažil z krásneho pasu, Realu to však na výhru nestačilo

Hráč Realu Madrid Jude Bellingham v zápase proti Betisu.
Hráč Realu Madrid Jude Bellingham v zápase proti Betisu. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. dec 2023 o 18:24 (aktualizované 9. dec 2023 o 23:00)

Madridčania sú na čele tabuľky o bod pred Gironou.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid nepotvrdili úlohu favorita a iba remizovali v 16. kole španielskej La Ligy v Seville s domácim Realom Betis 1:1.

Hostí poslal v 53. minúte do vedenia Jude Bellingham. Angličan si nabehol na skvelý pas španielskeho spoluhráča Brahima Díaza a nezaváhal.

O vyrovnávajúci gól sa v 66. minúte postaral Aitor Ruibal. Madridčania sú na čele tabuľky o bod pred Gironou, ktorá má zápas k dobru.

Mallorca v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom zdolala Sevillu 1:0 a v neúplnej tabuľke poskočila na 15. miesto.

Hráči UD Las Palmas zvíťazili na pôde Deportiva Alaves 1:0. Tím z Kanárskych ostrovov sa vďaka zisku troch bodov posunul v tabuľke na 8. miesto.

Real Sociedad triumfoval na štadióne Villarrealu 3:0, všetky góly padli v závere prvého polčasu. Postupne skórovali Merino, Zubimendi a tiež Kubo.

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Bellingham ťažil z krásneho pasu, Realu to však na výhru nestačilo