Real sa nevrátil na čelo tabuľky, v derby ho zarmútil skúsený Španiel

Španielsky útočník Álvaro Morata (v strede) sa teší z gólu do siete Realu Madrid. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. sep 2023 o 21:17 (aktualizované 24. sep 2023 o 23:17)

Real Sociedad je s deviatimi bodmi na 7. mieste.

MADRID. Futbalisti Atlética Madrid vyhrali mestské derby nad Realom 3:1.

Domáci položili základ úspechu už počas prvých 14 minút, keď sa presadili Álvaro Morata a Antoine Griezmann. Atlético sa posunulo na piate miesto, "biely balet" prvýkrát v sezóne zaváhal a na vedúcu Barcelonu stráca bod.

Atlético vstúpilo do duelu o "El Derbi Madrileo" fantasticky. Najskôr v 4. minúte Samuel Lino poslal center na Moratu, ktorý hlavičkou otvoril skóre duelu.

Rovnaká situácia sa zopakovala o štvrťhodinu neskôr. Niguez sa uvoľnil na ľavej strane, našiel Griezmanna a ten rovnako hlavičkou prekonal Kepu Arrizabalagu.

Real znížil v 35. minúte, Toni Kroos zamieril presne z hranice šestnástky.

Niekoľko sekúnd po zmene strán sa domáci dostali do dvojgólového vedenia. Atlético zopakovalo rovnaký signál ako u prvých dvoch presných zásahov. Marcos Llorente našiel centrom Moratu a ten dosiahol druhý gól v stretnutí.

Španielsky útočník Álvaro Morata v drese Altética Madrid.
Španielsky útočník Álvaro Morata v drese Altética Madrid. (Autor: TASR/AP)

Real sa v ďalšom priebehu nevedel presadiť cez obranu domácich a vo svojom siedmom zápase vo všetkých súťažiach prvýkrát prehral.

Real Sociedad zvíťazil doma nad FC Getafe 4:3 a v tabuľke figurujú na ôsmom mieste. Hráči Villarrealu remizovali na ihrisku Rayo Vallecano 1:1.

Hostia viedli od 15. minúty po góle Alexandera Sörlotha, no o minúte neskôr rozhodol o nerozhodnom výsledku Kike Perez.

La Liga - 6. kolo:

Atlético Madrid - Real Madrid 3:1 (2:1)

Góly: 4. a 46. Morata, 18. Griezmann - 35. Kroos

Real Sociedad - FC Getafe 4:3 (1:2)

Góly: 2. Kubo, 61. a 88. Oyarzabal (prvý z 11 m), 66. Mendez - 39. Alena, 45.+5 Mayoral (z 11 m), 90.+2 Latasa

Rayo Vallecano - FC Villarreal 1:1 (1:1)

Góly: 16. Perez - 15. Sörloth,

ČK: 77. Moreno (Villarreal) po druhej žltej karte

Betis Sevilla - FC Cádiz 1:1 (0:1)

Góly: 60. Rodriguez – 41. Ramos

UD Las Palmas - FC Granada 1:0 (0:0)

Gól: 90.+2 Rodriguez

ČK: 58. Marmol (Palmas)