Barcelonu zachránila až penalta. Bilbao pokračuje v skvelej šnúre

Ilkay Gündogan premenil penaltu a rozhodol o triumfe FC Barcelona.
Ilkay Gündogan premenil penaltu a rozhodol o triumfe FC Barcelona. (Autor: FC Barcelona/ instagram)
TASR|4. jan 2024 o 23:40

Martin Šviderský nedostal šancu v drese Almerie.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona dosiahli druhú ligovú výhru po sebe, no podobne ako naposledy sa na zisk troch bodov poriadne nadreli.

Kým štyri dni pred Vianocami rozhodol o výhre nad Almeriou 3:2 Sergi Roberto v 83. minúte, na pôde Las Palmas prišlo rozhodnutie ešte neskôr.

V úvode nadstaveného času bol v pokutovom území faulovaný nemecký záložník Ilkay Gündogan a následne sa z bieleho bodu nemýlil.

Athletic Bilbao sa vďaka triumfu 2:0 nad FC Sevilla posunul na štvrté miesto tabuľky o skóre pred madridské Atlético. Baskickému tímu sa darí, v lige prehral naposledy 22. októbra s FC Barcelona.

Naopak, najúspešnejší tím Európskej ligy utrpel už štvrtú prehru z uplynulých piatich zápasov a len jediný bod ju delí od zostupového pásma.

Ani na devätnásty pokus sa futbalisti Almerie nedočkali prvého víťazstva v tejto sezóne. Posledný tím tabuľky prehral na pôde Osasuny Pamplona 0:1.

Jediný gól strelil v 27. minúte chorvátsky útočník Ante Budimir. Jeho tím sa vzdialil zostupovým priečkam, patrí mu dvanásta pozícia.

La Liga - 19. kolo:

Las Palmas - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Góly: 12. Munir El Haddadi - 56. F. Torres, 90+3. Gündogan (z 11 m)

Tabuľka La Ligy

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Barcelonu zachránila až penalta. Bilbao pokračuje v skvelej šnúre