Franco Russo (vľavo) v drese RCD Mallorca.
Franco Russo (vľavo) v drese RCD Mallorca. (Autor: Twitter Franco Russo)
TASR|22. jan 2022 o 17:28 (aktualizované 22. jan 2022 o 23:11)

Cádiz vyhral po takmer troch mesiacoch.

MADRID. Futbalisti Mallorcy v zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom podľahli v sobotnom zápase 22. kola španielskej La Ligy domácemu Villarrealu 0:3.

Nešťastníkom stretnutia bol Argentínčan Franco Russo.

Najprv v 13. minúte otvoril skóre vlastným gólom a v 87. minúte dostal druhú žltú kartu za faul v pokutovom území a postaral sa o penaltu, ktorú premenil Dani Parejo.

Valjent odohral za hostí celý zápas.

V ďalšom zápase zvíťazil Cádiz CF na ihrisku UD Levante 2:0. Hostia tak prelomili osemzápasovú sériu bez ligového víťazstva, naplno bodovali prvýkrát od 5. novembra.

Druhý tím tabuľky FC Sevilla iba remizoval doma so Celtou Vigo 2:2. V polčase dokonca prehrával o dva góly, v druhom dejstve sa však nakopol a nakoniec vydrel aspoň bod.

V ďalšom zápase zvíťazil FC Cadiz na ihrisku UD Levante 2:0. Hostia tak prelomili osemzápasovú sériu bez ligového víťazstva, naplno bodovali prvýkrát od 5. novembra.

Futbalisti Atlética Madrid vyhrali nad Valenciou 3:2, hoci ešte polhodinu pred koncom prehrávali 0:2.

Úradujúci majster znížil v 64. minúte zásluhou Matheusa Cunhu a dvomi gólmi v nadstavenom čase strhol víťazstvo na svoju stranu.

Najprv vyrovnal na 2:2 Angel Correa a v 90.+3 minúte dal víťazný gól domácich Mario Hermoso. Atlético si poistilo štvrtú priečku, Valencia je v neúplnej tabuľke deviata.

La Liga - 22. kolo:

FC Villarreal - RCD Mallorca 3:0 (2:0)

Góly: 13. Russo (vl.), 35. Trigueros, 88. Parejo (z 11 m)

Tabuľka

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valjentov spoluhráč nemal deň. Dal si vlastný gól, zavinil penaltu a vylúčili ho