Futbalisti Luxemburska sa tešia po triumfe nad Lichtenštajnskom v kvalifikácii EURO 2024. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. jún 2023 o 23:20

Oba góly padli v druhom polčase.

BRATISLAVA. Futbalisti Portugalska sú aj po treťom zápase bez straty bodu na čele "slovenskej" J-skupiny kvalifikácie EURO 2024.

V sobotňajšom zápase zdolali v Lisabone Bosnu a Hercegovinu jasne 3:0. Hráči Rakúska zaskočili favorizované Belgicko a po remíze 1:1 v Bruseli sú na čele A-skupiny.

Portugalsko poslal krátko pred prestávkou do vedenia Bernardo Silva, ďalšie dva zásahy pridal v druhom polčase Bruno Fernandes.

Favorit skupiny tak dosiahol ďalší suverénny triumf, neinkasoval ani v treťom stretnutí v kvalifikácii. Cristiano Ronaldo odohral 199. zápas za národný tím.

Luxembursko má na konte už štyri body

V ďalšom zápase J-skupiny Luxembursko vyhralo nad Lichtenštajnskom 2:0. O svojom víťazstve rozhodlo v druhom polčase, keď svoju hernú prevahu potvrdilo aj gólmi.

V 59. minúte sa presadil Danel Sinani a v 89. spečatil triumf domácich Gerson Rodrigues. Luxembursko dosiahlo prvé víťazstvo v skupine, po ktorom má 4 body a je na 3. mieste tabuľky za slovenským tímom.

Hráči Lichtenštajnska prehrali aj vo svojom treťom zápase a so skóre 0:13 figurujú na poslednom 6. mieste. Práve oni budú ďalším súperom Slovenska, duel vo Vaduze je na programe v utorok 20. júna o 20.45 h.

Česko je stále bez prehry

Škóti zvíťazili v A-skupine na ihrisku Nórska 2:1 po tom, ako gólmi v 87. a 89. minúte otočili skóre z 0:1. Po troch víťazstvách sú na čele skupiny. Za nimi je priebežne druhé Gruzínsko, ktoré v sobotu vyhralo na Cypre 2:1.

Čierna Hora hrala v G-skupine s Maďarskom bez gólov. Remíza sa zrodila aj v druhom súboji "géčka" medzi medzi domácou Litvou a Bulharskom. Pre oba tímy sú to prvé body v kvalifikácii, naďalej sú však na chvoste päťčlennej skupiny.

Po troch zápasoch sú bez prehry aj reprezentanti Česka. Na Faerských Ostrovoch potvrdili pozíciu favorita, keď zvíťazili 3:0.

Rozhodoval: Derevinskyj (Ukrajina), ŽK: Jans, Chanot - Luchinger, Malin

Luxembursko: Moris - Marvin Martins (90.+1 Dzogovič), Mahmutovič, Chanot - Jans (46. Bohnert), Barreiro, Martins Pereira, Thill (46. Rodrigues) - Borges Sanches (90.+2 Rupil) - Curci (46. Olesen), Sinani

Lichtenštajnsko: Buchel - Beck, Traber, Malin - Meier (55. Netzer), Hasler (24. Wolfinger), Luchinger (75. Hofer), Sele, Goppel (75. Wolfinger) - Saglam (55. Yildiz), Salanovič

Portugalsko - Bosna a Hercegovina 3:0 (1:0)

Góly: 44. Silva, 77. a 90.+3 Fernandes

Rozhodoval: Massa (Taliansko), ŽK: Pereira - Pjanič, Tahirovič

Portugalsko: Costa - Antonio Silva, Dias, Pereira - Cancelo, Silva (87. Otavio), Palhinha (87. Diogo Jota), Fernandes, Guerreiro (78. Semedo) - Ronaldo, Joao Felix (62. Neves)

Bosna a Hercegovina: Sehič - Ahmedhodzič, Sanicanin, Kolašinac (78. Gazibegovič), Barišič (71. Hamulič) - Dedič, Cimirot, Hadziahmetovič (71. Tahirovič) - Stevanovič, Džeko (78. Varesanovič), Pjanič (78. Prcič)

Island - Slovensko 1:2 (1:1)

Góly: 41. Finnbogason - 27. Kucka, 70. Suslov

Rozhodovali: Robertson - Mulvanny, Macleod (všetci Škótsko). ŽK: Magnusson - Pekarík

Island: Runarsson - Sampsted (81. S. Magnusson), Ingason, Palsson, H. Magnusson - Willumsson, Gunnarsson, J. Gudmundsson - A. Gudmundsson, Finnbogason (63. Haraldsson), Thorsteinsson (63. Ellertsson)

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka, Hamšík (81. Bero) - Schranz (81. Ďuriš), Polievka (57. Boženík), Mak (57. Suslov)

Domov»Futbal»Reprezentácie»Portugalci nedali šancu Bosne a Hercegovine, Luxembursko sa teší z prvého triumfu