Tomáš Ďubek na lavičke ViOn Zlaté Moravce.
Tomáš Ďubek na lavičke ViOn Zlaté Moravce. (Autor: Jozef Bedej)
Michal Šášky|27. okt 2023 o 10:30

Slovenské kluby spravili veľa zmien za krátky čas.

BRATISLAVA. Na prvú trénerskú zmenu sa na Slovensku v aktuálnej sezóne najvyššej súťaže čakalo nezvyčajne dlho.

Po ôsmich kolách a siedmych zápasoch skončil Marek Petruš, ktorý od leta sedel na lavičke Michaloviec.

Od sezóny 2014/2015 sme boli každoročne svedkami oveľa skorších a výrazne častejších zmien na lavičke.

Optimista by povedal, že slovenské kluby začali konečne viac dôverovať svojim trénerským voľbám.

Omyl. Len za uplynulý týždeň pristúpili k zmene v realizačnom tíme až štyri kluby. A v ďalšom je zmena na spadnutie.

Čo sa v texte dozviete:

• Ktoré kroky nevyšli Ružomberku?
  • Kam a prečo odišiel tréner Banskej Bystrice?
  • Akú zmenu najnovšie spravil posledný ViOn?
  • Ktorý ďalší tréner to má nahnuté?

Vyhnali ho fanúšikovia?

„Šoltis von!“ ozvalo sa skandovane z tribún Košickej futbalovej arény počas sobotňajšieho zápasu s Banskou Bystricou.

Domáci viedli už po jedenástich minútach o dva góly. Po zranení sa gólovo vrátili Erik Pačinda a Žan Medved.

Hostia sa však po polhodine vrátili do hry úspešnou exekúciou penalty a tromi gólmi medzi 60. a 74. minútou ovládli duel. Vyhrali 4:2.

Dva dni po zápase Anton Šoltis naozaj skončil. Tréner, ktorý doviedol klub medzi elitu, prežil iba polovicu základnej časti.

Volanie fanúšikov vypočulo vedenie klubu, aj keď rozhodnutie nebolo pre všetkých jednoduché.

„Osobne je mi to ľúto, pretože Tóno Šoltis urobil pre náš klub veľa. Postúpil s mužstvom do ligy, za čo mu patrí poďakovanie,“ vravel generálny manažér FC Košice Pavol Turczyk.

„Negatívna séria bez bodového zisku ako aj kolísavé výkony mužstva rozhodli, že ďalej nebudeme pokračovať v spolupráci,“ odôvodnil pre klubový web.

Okrem Šoltisa skončili pri mužstve aj jeho asistenti Ondrej Duda st. a Roland Móder.

Dočasne ho prevzal Miroslav Sovič, ktorý bol hlavným trénerom Košíc ešte v čase pôsobenia klubu v tretej lige, spolu s asistentom Petrom Šinglárom.

Košice by mali viesť aj v nedeľu na ihrisku Slovana. Klub v súčasnosti vedie rokovania s Jánom Kozákom mladším.

Slovenská cesta nevyšla

V utorok nabehol na vlnu trénerských zmien aj Ružomberok, ktorý cez víkend vybuchol v Podbrezovej (0:5). V priebehu prvého polčasu inkasoval štyrikrát.

„Mali sme aj nejaké príležitosti, ale Podbrezová nás vyškolila v efektivite aj agresivite, preto aj ten rozdiel v tom skóre,“ hodnotil po zápase Peter Tomko.

Predtým bol asistentom Petra Struhára, ktorý po minulej sezóne na lavičke skončil. Tomko dostal nečakane možnosť viesť tím ako hlavný tréner.

Ružomberku však tento krok nevyšiel, hoci Tomko pri mužstve nekončí a bude opäť asistentom. To sa vraj nepozdávalo trénerovi, ktorého vedenie Liptákov oslovilo ako prvého.

Domov»Futbal»Slovensko»Zmeny na lavičke? Ružomberku prikývol až druhý tréner, ViOn spravil zvláštny ťah