Adam Obert vykopáva loptu z bránkovej čiary v prípravnom zápase Slovensko - Rakúsko. (Autor: TASR)
Titanilla Bőd|23. mar 2024 o 23:00

Hodnotíme slovenských futbalistov po zápase s Rakúskom.

BRATISLAVA. Slovenská futbalová reprezentácia prehrala na Tehelnom poli v prípravnom zápase s Rakúskom 0:2.

Súper udrel gólom už v siedmej sekunde zápasu, keď sa presadil Christoph Baumgartner. Druhý gól pridali Rakúšania sedem minút pred koncom zásluhou Andreasa Weimanna.

Francesco Calzona nemohol počítať s viacerými zranenými hráčmi, stopérska dvojica bola netradičná, vedľa Norberta Gyömbéra nastúpil Adam Obert, pre ktorého to bol iba druhý zápas v reprezentačnom drese.

Sportnet hodnotil slovenských futbalistov, ktorí zasiahli do hry aspoň na 25 minút známkou od 1 po 10 (1 najnižšia, 10 najvyššia).

Martin Dúbravka - 6

Každým brankárom zamáva, keď inkasuje hneď z prvej strely, ktorá smeruje na bránku, obzvlášť, ak sa to stane po niekoľkých sekundách po úvodnom výkope.

Dúbravka však ukázal svoju kvalitu pri nepríjemnej tečovanej strele Sabitzera, ktorá smerovala pod brvno, aj v druhom polčase pri šanci Gregoritscha.

Pri rozohrávke mu niekedy sťažil situáciu aj silný vietor. V závere bol po rýchlej kontre Rakúšanov v úplne bezmocnej situácii.

Peter Pekarík - 5

Veterán slovenského tímu od začiatku septembra odohral iba sedem minút v drese Herthy Berlín. Najmä v prvej časti prvého polčasu boli situácie, keď súperom nestíhal.

Nemožno mu uprieť snahu v ofenzíve, ale súper si s jeho centrami poradil. Z ihriska odišiel krívajúc v 62. minúte.

Norbert Gyömbér - 5

Len nedávno sa vrátil po zranení, aj on zaspal pri úvodnom góle Rakúšanov.

V 26. minúte efektnou hlavičkou trafil vlastnú žrď, ale za ním číhal už hráč hostí, takže zabránil istému gólu.

Adam Obert - 7

Bol to iba jeho druhý zápas v reprezentačnom áčku a prvý raz nastúpil v základnej zostave.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Mladý stopér zvládol krst ohňom, futbalistu roka z hry často vypojili (hodnotenie)