Slovan dotiahol návrat dlhoročnej opory. Vraciam sa domov, hovorí

Jurij Medveděv sa teší z gólu v zápase FC Bazilej - ŠK Slovan Bratislava.
Jurij Medveděv sa teší z gólu v zápase FC Bazilej - ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|13. jún 2024 o 16:45

Jurij Medveděv pôsobil v predošlej sezóne v Soči.

BRATISLAVA. Futbalový klub Slovan Bratislava sa dohodol na spolupráci s Jurijom Medveděvom, ktorý dlhodobo patril k oporám "belasých". Do tímu sa vrátil po ročnej pauze a podpísal zmluvu na tri sezóny.

Dvadsaťsedemročný český obranca, ktorý sa narodil v Kazachstane, sa podieľal na piatich zo šiestich titulov Slovana v sérii. Vrátil sa po pôsobení v Soči.

"Jurij Medveděv bol našou dlhoročnou oporou a dôležitým hráčom. Sám prejavil záujem o návrat domov a z pohľadu klubu by bola škoda nevyužiť možnosť získať takto kvalitného hráča. Futbalový život jednoducho prináša aj takéto príbehy.

Sme veľmi radi, že Jurij začne svoj druhý úsek kariéry v Slovane. Veríme, že bude prinajmenšom rovnako úspešný ako ten prvý. Jurij prichádza späť do známeho prostredia, v podstate ako domov, čo je výhoda z pohľadu adaptácie.

Získavame v ňom kvalitnú alternatívu na kraj obrany i potrebné zvýšenie konkurencie, ktoré je nevyhnutné z pohľadu počtu zápasov, ktoré sú pred nami," povedal pre klubový web generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

"Vraciam sa späť domov. Do klubu, kde som prežil krásne obdobie a do Bratislavy, kde sa mi narodil syn. Verím, že aj moje druhé pôsobenie bude úspešné, bude sa nám spoločne dariť a naplníme ciele, ktoré má klub stanovené.

Je to krásny pocit, byť opäť na Tehelnom poli, kde som za Slovan odohral veľa pamätných zápasov. Teším sa aj na bývalých spoluhráčov a realizačný tím. Som veľmi rád, že som späť," vyhlásil.

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Slovensko»Slovan dotiahol návrat dlhoročnej opory. Vraciam sa domov, hovorí